$
כלכלה ומדיניות

סקוט רות'שטיין הודה במיאמי בהונאת פונזי של 1.2 מיליארד דולר

העו"ד מכר זכויות בתביעות מומצאות של הטרדה מינית והשקעות דמיוניות בהלוואות בריבית גבוהה. הרפובליקאים החזירו תרומות שלו

סוכנויות הידיעות 21:5927.01.10

עורך הדין מדרום פלורידה שרישיונו נשלל, סקוט רות'שטיין, הודה היום באשמת הונאת פונזי בסך של מיליארד דולר בבית משפט פדרלי במיאמי.

 

רות'שטיין בן ה-47, נמלט למרוקו באוקטובר האחרון אך חזר לפלורידה בתחילת נובמבר ועומד בפני עונש פוטנציאלי של עד 100 שנה בכלא. גזר דינו

יינתן ב-6 למאי.

 

רות'שטיין ביצע יחד עם שותפיו הונאה של 1.2 מיליארד דולר בשיטת הפירמידה הידועה גם כ"פונזי" וייצר מסמכים בנקאים מזוייפים כדי להונות משקיעים ואף שיחד גורמים במערכת אכיפת החוק כדי למנוע את תפיסתו.

 

עורך הדין ידוע באורח חייו הראוותני ולא פעם צולם בחברת פוליטיקאים, תוך בעלות על בתי יוקרה ואוסף מכוניות מירוץ. הוא השתמש בקשריו ובקסמו לפתות חברים עשירים שישקיעו בתכנית ההונאה שלו.

 

רות'שטיין היה שותף מנהל בפירמת עורכי הדין רות'שטיין רוזנפלדט אדלר שהעסיקה 150 עובדים והושעתה בנובמבר.

 

הוא הוסכים להחרמת הרווחים המזוייפים שלו, לרבות נכסים בפורט לודרלדייל וערים אחרות בפלורידה, מעל תריסר מכוניות כולל בנטלי פתוחה, שתי מכוניות פררי, שתי מרצדס ורולס רויס פתוחה, מאות תכשיטים ושעונים ומיליוני דולרים בחשבונות בנק שונים. כמו כן, הוא ויתר על זכויותיו במגוון עסקים.

 

המפלגה הרפובליקנית הסכימה להחזיר לממשל עשרות אלפי דולרים שנתרמו על ידי רות'שטיין ומשרד המושל של פלורידה צ'ארלי כריסט הסכים להחזיר מעל 9,600 דולר שנתרמו לו על ידי הנוכל. במסגרת ההודאה באשמה, רות'שטיין הצהיר שאמר למשקיעים פוטנציאלים כי פירמת עורכי הדין שלו מלווה כספים ללקוחות שהסכימו לשלם ריביות גבוהות.

 

בנוסף, הוא ושותפיו מכרו זכויות בהסכמי פשרה של תביעות הטרדה מינית ו"דמי הלשנה", אלא שלא היו הסכמים כאלה כלל. במקרה אחד, משקיע פותה לרכוש זכויות בהסכם שהוערך בעד 450 אלף דולר. התביעה אמרה שכסף של משקיעים חדשים שימש להחזרת הכסף של הישנים - הונאת פונזי מהספרים, נוסח ברנרד מאדוף. התובע ג'פרי קפלן אמר, שהממשל ממשיך לחקור את ההונאה. ועד כה, הורשע רק רות'שטיין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x