$
תעשייה ופיננסים

הניו יורק טיימס מצטרף לגרדיאן ולניוזקורפ: עשוי לגבות תשלום באינטרנט

העיתון שוקל לגבות 5 דולר לחודש מגולשים רגילים ו-2.5 דולר ממנויי העיתון המודפס

סוכנויות הידיעות 18:5210.07.09

הניו יורק טיימס עשוי לקבל החלטה לגבי התחלת גבייה של תשלום עבור חדשות באינטרנט, "בתוך ארבעה שבועות".

קוראים המנויים על העיתון יוכלו לקבל חדשות באתר עבור דמי מנוי של 30 דולר לשנה, בעוד שגולשים אחרים ייאלצו לשלם 60 דולר לשנה, לפי דיווח של הפיננשל טיימס.

 

מחירים

אלה מבוססים על תעריף של 5 דולר לחודש לגולשים רגילים ו-2.5 דולר לחודש למנויי העיתון. התעריפים נשענים על סקר היתכנות כלכלית שביצע הניו יורק טיימס ובדק כמה הגולשים יהיו מוכנים לשלם עבור חדשות באינטרנט, שכמובן ניתנות היום בחינם.

 

מקור "המקורב" לעיתון העריך שההחלטה לגבות תשלום עשוייה להתקבל בתוך שלושה עד ארבעה שבועות. נוכח המשך הירידה בהכנסות מפרסום לצד שחיקה מתמדת בהיקפי קוראי העיתונים בכל העולם ואיבוד נתחי שוק לטובת האינטרנט לשם צריכת חדשות, מעבר של הניו יורק טיימס לגביית תשלום ברשת תהיה צעד חלוצי בתעשייה המדממת.

 

בצרפת למשל, החליט הנשיא ניקולא סרקוזי לסבסד מנוי שנתי חינם לצעירים בשנתם האחרונה בתיכון, כדי לנסות להרגיל אותם לצרוך עיתונים בעתיד. ב-2007 הניו יורק טיימס זנח את הניסיון לגבות תשלום לארכיון ולכותבי הטורים. אף שהניסוי צבר ביקוש של כ-200 אלף קוראים, ההכנסות היו נמוכות מדי.

 

בחודש מאי, היה זה רפורט מרדוק שהצהיר, כי תאגיד News Corp יתחיל לגבות תשלום על חדשות ברשת בתוך שנה. כאשר נשאל אם זה כולל עיתונים בריטיים כמו ה"ניוז אוף דה וורלד", הטיימס והסאן, מרדוק אמר שהאפשרות הזו נבחנת.

 

קרוליין מקקול, מנכ"לית הגרדיאן, אמרה אף היא לאחרונה כי הקבוצה עשוייה לגבות תשלום עבור חומרים ייחודיים ומגזיניים ברשת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x