$
כלכלה ומדיניות

בכיר סיני: הייסוף ביואן גורם לעלייה באבטלה

דובר משרד העבודה הסיני אמר שלייסוף היו השפעות אזוריות ומבניות, אבל בסך הכל מצב התעסוקה נשאר יציב. השבוע דווח כי שיעור האבטלה בערים הסיניות עמד ביוני על 4%, ללא שינוי לעומת הרבעון הראשון

בלומברג 11:3131.07.08

העלייה בערך המטבע הסיני - היואן - בחודשים האחרונים גורמת לעלייה באבטלה, בעיקר במזרח המדינה שם מרוכזים מרבית היצואנים. כך אמר היום (ה') דובר מטעם משרד העבודה סיני.

 

"לייסוף היואן היו השפעות אזוריות ומבניות, אבל הדרישה לכוח אדם נשארה חזקה במרכז ובמערב המדינה,

בסך הכל מצב התעסוקה נשאר יציב", אמר הדובר.

 

השבוע דווח בסין שיעור אבטלה של 4% בערים ביוני, שהוא שיעור ללא שינוי מהרבעון הראשון של השנה. הצמיחה הכלכלית של סין, שעמדה על 10.4% במחצית הראשונה של השנה, סייעה לגידול בהיצע המשרות, ואיזנה את ההשפעה של פיטורים עקב האטה ביצוא.

 

ממשרד העבודה, שנקרא בסין באופן רשמי "משרד משאבי האנוש והביטחון הסוציאלי", נמסר כי ימשכו הפעולות להורדת האבטלה.

 

המשרד ממליץ לממשלות המחוזות השונים בסין להעלות את שכר המינימום בתחומן, לאחר שמדד המחירים לצרכן עלה ביוני ב-7.1% בגלל מחירי המזון והאנרגיה המאמירים.

 

שכר המינימום באזורים רבים כבר הועלה השנה שאופן משמעותי, לפחות על הנייר, אלא שהאכיפה בעניין לעיתים קרובות אינה מספקת ומאפשרת למעסיקים להתחמק מחובתם לשלם שכר מינימלי.

 

ייסוף היואן הואט ביולי והוא ירשום את העלייה החודשית הקטנה ביותר מאז מרץ 2007, בעקבות ספקולציות שהממישל בבייג'ינג יאט את קצב הייסוף כדי שלא לגרום לפגיעה ביצואנים הסינים. ארצות הברית ואירופה לוחצות כמר כמה שנים על סין לייסף את היואן כדי להפסיק את ההיצף של השווקים בסחורה סינית זולה. לדעת האמריקאים, שערו הנמוך של היואן לעומת הדולר נותן לתעשייה הסינית יתרון לא הוגן מול התעשייה האמריקאית.

 

היואן עלה בסך הכל ב-6.9% מתחילת השנה. הוא נסחר הבוקר בשנגחאי ברמה של 6.83 יואן לדולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x