סגור

העונה החדשה של "מלכות" מדממת ממאמץ

דרמת הפשע של HOT3 מנסה להיות מצחיקה ופרועה, אבל התוצאה, למרות צוות שחקניות מעולה, שכולל גם את אורלי זילברשץ וליהי קורונבסקי, לא משכנעת

"מלכות", דרמת הפשע של HOT3, מגיעה לעונתה השנייה עם המון משקל על הכתפיים: עונתה הראשונה היתה הסדרה הכי נצפית של HOT ב־2018; היא נמכרה לשידור באמריקה הלטינית; וגל גדות בכבודה ובעצמה רכשה את הזכויות ליצירת גרסה אמריקאית שלה. כך שרף ההוכחה מוצב גבוה.

"מלכות" עוסקת בסכסוך הדמים בין משפחות הפשע מלכה, קדוש, פרנסיס וג'ובראן, שמנוהלת בידי נשים, שעלו לגדולה לאחר שהגברים שבחייהן נהרגו בידי מתנקשים במסיבת רווקים על יאכטה.
העונה החדשה נפתחת באזכרה של אלכס, שנרצח בעונה הקודמת, ודברי הנקמה של הנשים מעל הקבר משמשים תזכורת לצופים (כי בכל זאת עברו הרבה זמן וקורונה בנהר) מי זו מי בסדרה: דורי (ריטה) היא המלכה האם שנחשבת לפסיכופתית, ליזי (דאנה איבגי) הבת הרציונלית יחסית בחבורה, נעמה (מלי לוי) היא הפסיכולוגית שמנסה לעזוב את עולם הפשע ויש כמובן עוד. מולן עולה אויב חדש — גיא פרנסיס (רוי מילר), בן משפחת פשע מתחרה שעולה בדרגה, ומחליט לפגוע קשות בעסקים של המלכות, שאינן מלוכדות כלל זו עם זו. בהמשך העלילה תרחיק עד רוסיה, שם יסתבכו המלכות עם מאפיונריות מקומיות, ואם זה לא מספיק, אז גם עם משמרות המהפכה האיראניות.

1 צפייה בגלריה
הסדרה מלכות פנאי
הסדרה מלכות פנאי
"מלכות". יותר מדי מוגזם לדרמה, לא מספיק בשביל קומדיה
(צילום: באדיבות HOT)

ההבטחות מרובות, וצוות השחקניות, שכולל גם את אורלי זילברשץ וליהי קורונבסקי, הוא מעולה. ובכל זאת העונה החדשה לא משכנעת. כל כך הרבה גירל פאואר אינו מספיק. הכתיבה של הדמויות צפויה מדי — זאת מוגזמת ומטורללת, זאת עניינית ואדישה, זה מסוכן ומאיים. כמעט שאפשר לשמוע את תקתוקי המקלדת. כמעט כולם מוקצנים מדי לדרמה ולא משעשעים מספיק בשביל קומדיה. כשהשילוב הזה עובד, והולכים על החבל הדק הזה, זה תענוג. זה אולי עוד יקרה בהמשך העונה. אבל בינתיים המאמץ ניכר מדי. הפרקים הראשונים של העונה החדשה הזיעו יותר משדיממו, והם דיממו. ובדרמת פשע שאמורה להיות מצחיקה ופרועה, זה לא מינון הנוזלים הרצוי.
"מלכות". יותר מדי מוגזם לדרמה, לא מספיק בשביל קומדיה
צילום:
באדיבות HOT