סגור

"נובאק נדבק בחודש שעבר בקורונה, הוא רשאי להיכנס לאוסטרליה"

סאגת ההשתתפות באליפות אוסטרליה הפתוחה: בפנייה לבית משפט טוענים עורכי דינו של הטניסאי הסרבי, שנשלח לבידוד במלונית, שהוא פטור מהדרישה להתחסן כדי להיכנס למדינה ולהשתתף בטורניר. ההסבר: הוא אובחן כמאומת ב-16 בדצמבר, ושבועיים לאחר מכן "לא דיווח על חום או קשיי נשימה"

שחקן הטניס נובאק ג'וקוביץ' פטור מהדרישה להתחסן נגד קורונה כדי להיכנס לאוסטרליה, וזאת מכיוון שנדבק לאחרונה בנגיף - כך טענו עורכי דינו במסמכים שהגישו לבית המשפט במדינה. "תאריך בדיקת ה-PCR החיובית הראשונה תועד ב-16 בדצמבר 2021", טענו עורכי הדין.
לפי מסמכים שהגישו עורכי דינו לבית המשפט ופורסמו היום (שבת), נטען כי בתום 14 ימים מאז הבדיקה החיובית לקורונה הוא "לא דיווח על חום או קשיי נשימה ב-72 השעות האחרונות". עם זאת, עד כה לא פורסם כי נדבק בקורונה.


מוקדם יותר השבוע פרצה סערה עולמית לאחר שנדחתה כניסתו של ג'וקוביץ לאוסטרליה לאחר נחיתתו במלבורן לקראת אליפות אוסטרליה הפתוחה. הוא נמצא כעת במלונית בידוד ומתוכנן לערער על ההחלטה ביום שני.
ג'וקוביץ', שידוע כמי שמתנגד לחיסונים, טען כי קיבל אישור רפואי לשחק בטורניר הגרנד סלאם, החלטה שעוררה זעם בקרב רבם באוסטרליה. אך בכל זאת כניסתו נדחתה, ורשויות פיקוח הגבולות טענו כי הוא "לא סיפק ראיות הולמות" בשדה התעופה במלבורן.

2 צפייה בגלריה
אוהד סרבי באליפות אוסטרליה הפתוחה ב טניס מפגין לאחר ש נובאק ג'וקוביץ' נשלח לבידוד קורונה
אוהד סרבי באליפות אוסטרליה הפתוחה ב טניס מפגין לאחר ש נובאק ג'וקוביץ' נשלח לבידוד קורונה
אוהד סרבי באליפות אוסטרליה הפתוחה מפגין לאחר שנובאק ג'וקוביץ' נשלח לבידוד קורונה
(רויטרס)

אם ג'וקוביץ יורשה בסופו של דבר להישאר, הוא ינסה לזכות בתואר הגרנד סלאם ה-21 בקריירה שלו - יותר מרוג'ר פדרר השוויצרי ורפאל נדאל הספרדי, שמחזיקים כמוהו ב-20 תוארי גרנד סלאם כל אחד.
יותר ממאה אוהדים ומתנגדי חיסונים הפגינו היום מול המלונית נגד ההחלטה לאסור את כניסתו של שחקן הטניס למדינה. "נובאק מביע עמדה, וזו הזדמנות כלל-עולמית עבורו לומר משהו נגד החיסונים וכמה זה מגוחך", אמרה אחת המפגינות מרגרט ביצ'ם, לשעבר מורה בבית ספר יסודי.

2 צפייה בגלריה
נובאק ג'וקוביץ' הפסיד US open גמר
נובאק ג'וקוביץ' הפסיד US open גמר
נובאק ג'וקוביץ' לאחר ההפסד באליפות ארה"ב הפתוחה. מעוניין לזכות בתואר הגרנד סלאם ה-21 שלו ולהפוך לטניסאי המעוטר בהיסטוריה
(AFP)

ג'וקוביץ' זכה לתמיכה גם מצד שחקן הטניס האוסטרלי ניק קיריוס, ששיבח אותו במסיבת עיתונאים שקיים. "לא הופכים לאלוף בלי להיות מסוגלים להתמודד עם קשיים כאלה", אמר. במקביל אביו של ג'וקוביץ' טען כי בנו הוא קורבן של "ציד מכשפות פוליטי".