סגור

טניסאים לא מחוסנים לא יורשו לשחק באליפות אוסטרליה הפתוחה

מנהל החברה המארגנת את טורניר הגרנד סלאם התייחס בהודעתו לאלוף השנה שעברה, נובאק ג'וקוביץ', שמסרב לחשוף את סטטוס ההתחסנות שלו: "נובאק יודע שעליו להתחסן כדי לשחק - נשמח אם הוא יגיע"

שחקנים לא מחוסנים לא יורשו להתחרות באליפות אוסטרליה הפתוחה, כך הכריז מנהל החברה המארגנת של טורניר הגרנד סלאם, קרייג טילי. הנושא עלה לדיון בחודשים האחרונים והוביל להצהרות סותרות מצד פוליטיקאים שונים באוסטרליה.


עם זאת, ההכרזה האחרונה הזו עלולה למנוע מכוכב הטניס נובאק ג'וקוביץ', שזכה בטורניר בשנה שעברה, להגן על התואר שלו, שכן הוא אינו מוכן לחשוף את סטטוס ההתחסנות שלו. "נובאק יודע שעליו להתחסן כדי לשחק", הדגיש טילי, כך לפי דיווח ב-BBC. "נשמח אם הוא יגיע".
הטורניר מתוכנן להתקיים בתאריכים 17 עד ה-30 בינואר במלבורן, וטילי אישר כי המשחקים יתקיימו מול תפוסה מלאה של צופים.
ג'וקוביץ' (34), יכול לזכות במספר שיא של 21 תארי גרנד סלאם אם ינצח בטורניר הבא. הוא כבר קטף את התואר באוסטרליה 9 פעמים. אולם, כבר בחודש שעבר אמר כי אינו בטוח אם יתמודד והוסיף כי הוא ממתין להבהרות מטילי לפני שיקבל את ההחלטה.

1 צפייה בגלריה
נובאק ג'וקוביץ' זוכה אליפות אוסטרליה הפתוחה טניס פברואר 2021
נובאק ג'וקוביץ' זוכה אליפות אוסטרליה הפתוחה טניס פברואר 2021
נובאק ג'וקוביץ' לאחר הזכייה באליפות אוסטרליה הפתוחה בפברואר האחרון
(צילום: רויטרס)

"חופש ההחלטה הוא חיוני לכולם, לא רק לי או לכל אחד אחר, זה לא באמת משנה. בין אם מדובר בחיסונים או בכל דבר אר בחיים, צריך להיות חופש לבחור, להחליט מה רוצים לעשות במקרה הספציפי, מה רוצים להכניס לגוף".
לפי הנתונים האחרונים, 80 מבין 100 השחקנים המדורגים ראשונים בעולם כבר התחסנו נגד קורונה. איגוד הנשים עוד לא פרסם את הנתונים המקבילים.
ההחלטה לאפשר לשחקנים מחוסנים בלבד להשתתף בטורניר הבא מהווה שינוי מהטורניר שהתקיים בינואר האחרון, אז נדרשו כל השחקנים לשהות בבידוד במשך 14 יום לאחר ההגעה לאוסטרליה.