$
ספורט עולמי

חורבן כלכלי ומקצועי וכעס: המורשת העלובה של ברתומאו

ז'וזפ מריה ברתומאו התפטר אמש מתפקידו כנשיא ברצלונה כי לא רצה לעמוד להצבעת אי אמון של חברי המועדון (ובעלי המועדון) - הסוסיוס. הוא עוד ניסה למנוע את ההצבעה על אי האמון אבל כשהרשויות אמרו לו שזה בלתי אפשרי, החליט לעזוב לפני שיזרקו אותו מהמשרד

אוריאל דסקל 09:1328.10.20

ז'וזפ מריה ברתומאו התפטר אמש מתפקידו כנשיא ברצלונה כי לא רצה לעמוד להצבעת אי אמון של חברי המועדון (ובעלי המועדון) - הסוסיוס. הוא עוד ניסה למנוע את ההצבעה על אי האמון אבל כשהרשויות אמרו לו שזה בלתי אפשרי, החליט לעזוב לפני שיזרקו אותו מהמשרד.

 

 

הוא אמנם זכה בליגת האלופות כנשיא ברצלונה בשנתו הראשונה בתפקיד, אבל תחתיו הקבוצה נחלשה מדי שנה ובסוף הושפלה מדי שנה באירופה. מורשתו היא של הרס, חורבן כלכלי ומקצועי וכעס.

 

נשיא ברצלונה המתפטר ז'וזפ מריה ברתומאו נשיא ברצלונה המתפטר ז'וזפ מריה ברתומאו צילום: אי פי איי

 

הוא אף פעם לא היה אמור להיות נשיא. הוא נבחר בעיקר בגלל שלא היה מועמד סוחף מספיק מהצד השני. הוא הוכח כמנהל גרוע שגורם לפילוג קיצוני בקרב המצביעים. הוא חי על קרדיט מהצלחות מוקדמות שנבנו על עבודה של אחרים.

 

תמיד חשדו בו שהוא מושחת. ויש לא מעט ראיות שמצביעות על כך שהחלטותיו אינן ענייניות או נגועות בשחיתות. הוא חשוד שהוא הפעיל מערכת פייקים ברשתות החברתיות, שמטרתה להשמיץ את מתנגדיו ולשבח אותו. יש ראיות רבות לכך.

 

יש לו עיתונאים ועיתונים שתפקדו כשופרות של ממש. כמעט כל מי שעבד איתו הזהיר לגביו. כולל אגדות של המועדון כגון אנדוני זוביזרטה. הוא הצליח להסתיר את הכישלונות הקטסטרופליים שלו עם הצלחות יחסיות שכאמור - לא הושגו בזכותו ובעיקר כיסו את הבעיות העיקריות.

 

הוא ספינולוג שלא משנה דרכיו אבל מצליח לשנות את מה שהציבור חושב על דרכיו. אפילו אתמול ניסה לייצר ספין ("ברצלונה נרשמה לסופר ליג אירופאי") - רגע לפני הפרישה שלו.

 

בסוף, כאמור, הבלוף נחשף. המערכת קרסה. הקבוצה הושפלה. פעם אחר פעם. הוא אף פעם לא לקח אחריות ותמיד זרק אותה על אחרים. גם אתמול האשים את האוהדים בכך שתקפו אותו ולא נתנו לו ולהנהלה שלו לעבוד בשקט תעשייתי.

 

ואיכשהו, תמיד נותרו לו תומכים. הם התמעטו עם הזמן. למזלה של ברצלונה. וזהו, נגמר. הלך. עוד שלושה חודשים, כנראה, יהיה בחירות. ברצלונה תצא לדרך חדשה.

x