$
ספורט עולמי

פרשנות

ליאו מסי הכריז שהוא נשאר בברצלונה אבל הסאגה לא מסתיימת בזה

כוכב העל הודיע שיישאר בברצלונה לאחר שבמהלך שיחות של אביו חורחה עם הנהלת ברצלונה לא הושגה פשרה במסגרתה הוא יעזוב את המועדון ללא פיצוי. ראיון שלו עם Goal לא מותיר שום מקום לספק: הוא רוצה שהנשיא ז'וזפ מריה ברתומאו יעזוב. הוא "אסון"

אוריאל דסקל 20:3404.09.20

ליאו מסי הודיע שישאר בברצלונה לאחר שבמהלך שיחות של אביו, חורחה, עם הנהלת ברצלונה לא הגיעו לפשרה לגבי עזיבת המועדון ללא פיצוי.  

בראיון מיוחד ל-Goal ספרד, ליאו מסי הכריז: שהוא החליט להישאר בשביל לא לקחת את המועדון לבית המשפט. "אני אמשיך בברצלונה והגישה שלו לא תשתנה לא משנה כמה רציתי לעזוב", אמר. "אני אעשה את המיטב. אני לא יודע מה יקרה עכשיו. יש מאמן חדש ורעיון חדש. זה טוב, אבל צריך לראות איך הקבוצה תגיב".

 

 

 

 כשעתיים לפני ההודעה של ליאו מסי, חורחה מסי הוציא הודעה לפיה מסי מאמין שעל פי החוזה הוא אמור לקבל את האישור לעזוב לפני העונה האחרונה בחוזה. הנהלת ברצלונה, כאמור, מתנגדת לכך. לה ליגה תמכה בדעתה של הנהלת ברצלונה - סעיף היציאה בחינם אינו בתוקף וסעיף היציאה בשווי 700 מיליון יורו כן בתוקף. ללה ליגה יש אינטרס ברור להשאיר את מסי בליגה.

ליאו מסי ליאו מסי צילום: איי אף פי

  

המחלוקת החוזית רק מחזקת את התחושה שההנהלה של ברצלונה אולי הצליחה לכופף את היד של ליאו מסי ולגרום לו להישאר, אבל מערכת היחסים הזו מתה. ליאו מסי לא מאמין בפרויקט. לא ממש מעוניין לעבוד עם רונלד קומאן. חברו הטוב, לואיס סוארס, צפוי לעזוב.

 

מסי, בראיון ל-Goal, אמר: "אמרתי למועדון, במיוחד לנשיא, שאני רוצה לעזוב. אמרתי לו את זה כל השנה. האמנתי שזה הזמן שלי ללכת הצידה. אני מאמין שהמועדון צריך אנשים יותר צעירים, אנשים חדשים ואני חושב שהזמן שלי בברצלונה נגמר.... אני לא שמח ואני רציתי לעזוב. לא הורשתי לעזוב ואני אשאר במועדון כדי לא להיכנס לעניינים משפטיים. ההנהלה של המועדון שמוביל (הנשיא ז'וזפ מריה) ברתומאו, היא אסון".

 

כעת, לפי חוקי בוסמן - ליאו מסי יוכל לחתום בקבוצה חדשה בעוד פחות מ-4 חודשים ולהצטרף אליה בעוד פחות מ-12 חודשים. ברצלונה, קבוצה שנמצאת בחובות של מאות מיליוני יורו, לא תקבל עבורו כלום.

 

מסי הוסיף: "כשאמרתי את רצוני לאישתי ולילדים, זו היתה דרמה ברוטאלית. כל המשפחה התחילה לבכות, הילדים שלי לא רצו לעזוב את ברצלונה ולא את בתי הספר שלהם אבל הסתכלתי קדימה ואני רוצה להתחרות ברמה הגבוהה ביותר, לזכות בתארים, להתחרות בליגת האלופות. אפשר לנצח או להפסיד כזה קשה, אבל חייבים להתחרות. לפחות להתחרות ולא לקרוס ברומא, ליברפול וליסבון. כל זה הוביל אותי להחלטה לעזוב".

 

כאמור, ברצלונה הבהירה לו שזו לא החלטה שלו. "אני חשבתי שזה בטוח שאוכל לעזוב בחינם, הנשיא תמיד אמר שבסוף העונה, אני אוכל להחליט אם אני נשאר או לא", אמר מסי. "עכשיו הם נשענים על העובדה שלא אמרתי את זה לפני ה-10 ביוני, כשב-10 ביוני התחרינו עדיין בלה ליגה, בשיא הקורונה הנוראית הזו ששינתה את כל העונה. זו הסיבה היחידה שאני הולך להישאר במועדון. אני הולך להמשיך במועדון כי הנשיא אמר לי שהדרך היחידה שבה אני יכול לעזוב היא שאשלם 700 מיליון יורו, סעיף השחרור, וזה בלתי אפשרי".

 

מסי המשיך: "אני בחיים לא אקח את ברצלונה לבית משפט בגלל שזה מועדון שאני אוהב, מועדון שנתן לי הכל מאז שהגעתי. זה המועדון של החיים שלי, כל החיים שלי כאן. ברצלונה נתנה לי הכל ואני נתתי לה הכל. אף פעם לא עבר לי בראש לקחת אותה לבית משפט".

 

מסי נפתח בפני רובן אוריה של Goal (חתיכת הישג עיתונאי) והוסיף: "מתאו (הבן של ליאו) הוא קטן ולא רוצה להבין מה זה אומר לעבור למקום אחר. תיאגו בוגר יותר. הוא שמע משהו בטלוויזיה ושאל שאלות. הוא בכה ואמר 'בוא לא נלך'. אמרתי לו שזה קשה לי מאוד... אני אוהב את ברצלונה ואני לא הולך למצוא מקום טוב יותר במקום אחר. ועדיין, יש לי את הזכות להחליט. רציתי לחפש מטרות חדשות, אתגרים חדשים".

 

האם מסי יישאר באמת כל השנה? ייתכן שזה עוד שלב במשא ומתן. מנצ'סטר סיטי עוד עשויה להגיש הצעה. מה שבטוח זה שמסי הכריז שהוא הולך להישאר בקבוצה שהוא פשוט לא מאמין בה. "האמת היא שאין שום פרויקט למועדון הזה", אמר. "הם פשוט סותמים חורים כשקורים דברים. אני לא אלחם נגד המועדון של חיי. לכן אשאר".

 

מה בכל זאת מסי השיג? אחרי הכרזה כזו, אולי סוף סוף הנשיא ז'וזפ מריה ברתומאו יתפטר מתפקידו? אחרי ש"הצליח" להשאיר את מסי בברצלונה, הוא יכול להתפנות ולהתמודד עם האשמות נגדו כשהוא לא בתפקיד הנשיא.

 

אמש נודע שז'וזפ מריה ברתומאו, נשיא ברצלונה, מואשם על ידי משטרת קטאלוניה בשחיתות. כך לפי דיווח באל-מונדו. לפי אל-מונדו המשטרה הגישה לשופט את ממצאי החקירה שלה לגבי השימוש של ברצלונה בחברת הייעוץ I3 Ventures, שלפי החשדות ברתומאו השתמש בכספי המועדון כדי לשלם לה עבור שירותים שהטיבו עימו ולא עם המועדון כולו. ברתומאו, לפי האשמות, שילם פי 600 יותר מהנהוג כדי שהחברה - בין השאר - תשמיץ ברשתות החברתיות דמויות אהודות כגון פפ גווארדיולה, צ'אבי, קרלס פויול וגם את מסי.

 

אם ברתומאו יעזוב, עשויים להשתלט על המועדון אנשים כמו ויקטור פונט או ז'ואן לאפורטה - שיציגו "פרויקט" חדש שעשוי לעניין את מסי יותר. אך האתגר בפני המנהלים יהיה עצום. הסגל חלש ויקר והקופה ריקה. כמו כן, אם ברתומאו יעזוב כשהמועדון בחובות, הוא עוד עשוי למכור נכסים שלו כדי להחזיר חלק מהחוב או שיעמוד בפני אישומים מצד המועדון. אישומים שעשוים להוביל לכך שיבלה את השנים הבאות בכלא.

 

הסאגה עוד לא הסתיימה.

x