ספורט עולמי

משבר הקורונה

בגלל הקורונה: שחקני הפרמיירליג ייאלצו לקצץ 30% משכרם

כך החליטו ראשי המועדונים, שיקיימו מחר שיחות עם השחקנים. הפרמיירליג תרמה יותר מ-140 מיליון ליש"ט למועדוני הליגות הנמוכות באנגליה וכן לשירותי הבריאות בבריטניה

שירות כלכליסט 19:1703.04.20

שחקני פרמיירליג התבקשו על ידי הליגה והקבוצות לקצץ 30% משכרם בזמן משבר הקורונה. על כך הסכימו המועדונים בפגישה שנערכה היום (ו'). הפרמיירליג תרמה יותר מ-140 מיליון ליש"ט למועדוני הליגות הנמוכות באנגליה וכן לשירותי הבריאות בבריטניה.

 

 

 

עד כה שחקני ליגת הכדורגל העשירה בעולם עדיין לא נאלצו לקצץ בשכרם - הגבוה ביותר בעולם הכדורגל - בניגוד לשחקנים בליגות האחרונות. שיחות  בנושא בין השחקנים ונציגי המועדוונים יתקיימו מחר.

 

ההחלטה מגיעה אחרי ש-20 הקבוצות הסכימו להעביר 125 מיליון ליש"ט ל-EFL, ארגון הליגות שמתחת לפרמיירליג, שיסייעו למועדונים להתמודד עם משבר הקורונה. הליגה גם תרמה 20 מיליון ליש"ט למערכת הבריאות הבריטית (NHS). הכספים יילכו גם למשפחות וקהילות נזקקות.

 

 

מאט ג'יימס שחקן לסטר סיטי עם פיל פודן שחקן מנצ'סטר סיטי (ארכיון) מאט ג'יימס שחקן לסטר סיטי עם פיל פודן שחקן מנצ'סטר סיטי (ארכיון) צילום: גטי אימג'ס

 

מהפרמיירליג נמסר: "כחלק מהתמודדות עם הפסדים משמעותיים מעונת 2019/20 - מאז השעיית המשחקים - ובמטרה להגן על עבודות בכל המשחק המקצועי באנגליה, מועדוני הפרמיירליג הסכימו פה אחד על הצעת הורדה בשכר כדורגלנים של 30% משכרם השנתי הנוכחי".

 

הליגה אישרה שהמשחקים - ככל הנראה - לא ישוחקו לפני חודש מאי ושהעונה תחזור רק "כשזה בטוח וראוי לעשות זאת".

x