$
רכישות

הפוסט המוזר בטוויטר עלה לשחקן הפוטבול הצעיר כ-12 מיליון דולר

המקרה של לארמי טונסיל הוא דוגמה נוספת לסכנות של המדיה החברתית. שחקן הפוטבול של אוניברסיטת מיסיסיפי, פייבוריט מוקדם להיבחר בסיבוב הראשון של דראפט ה-NFL הדרדר עד למקום ה-13 לאחר שדלף סרטון שלו מעשן מריחואנה דרך מסיכת גז

שירות כלכליסט 17:3101.05.16
המקרה של לארמי טונסיל הוא דוגמה נוספת לסכנות של המדיה החברתית. שחקן הפוטבול של אוניברסיטת מיסיסיפי, פייבוריט מוקדם להיבחר בסיבוב הראשון של דראפט ה-NFL הדרדר עד למקום ה-13 לאחר שדלף סרטון שלו מעשן מריחואנה דרך מסכת גז.

 

 

לארמי. הירידה הזו של 10 מקומות קרוב לוודאי שהורידה מיליונים מהשכר הפוטנציאלי שלו, שכן השחקנים החדשים מרוויחים לפי עקומה יורדת בהתאם למקום שלהם בבחירה. ההבדל בשכר בין בחירה במקום השלישי למקום 13 הוא 12 מיליון דולר במשכורת ועוד 8.75 מיליון דולר במענק חתימה. לארמי. הירידה הזו של 10 מקומות קרוב לוודאי שהורידה מיליונים מהשכר הפוטנציאלי שלו, שכן השחקנים החדשים מרוויחים לפי עקומה יורדת בהתאם למקום שלהם בבחירה. ההבדל בשכר בין בחירה במקום השלישי למקום 13 הוא 12 מיליון דולר במשכורת ועוד 8.75 מיליון דולר במענק חתימה. צילום: רויטרס

 

 

הסרטון פורסם בחשבון הטוויטר של טונסיל, אותו סגר זמן קצר לאחר מכן, אך הסרטון הפך כבר ויראלי. טונסיל טוען שהחשבון שלו נפרץ.

 

"זו הייתה טעות. זה קרה לפני שנים", אמר בתגובה, זמן קצר לאחר שנבחר על ידי מיאמי דולפינס. "מישהו פרץ לחשבון הטוויטר שלי וככה זה הגיע לשם".

 

המצב הסתבך יותר לאחר שגם חשבון האינסטגרם של טונסיל ככל הנראה נפרץ, הפעם לאחר הדראפט, ופורסמה תמונת מסך של התכתבות בין הספורטאי ונציג של מחלקת הספורט של אוניברסיטת מיסיסיפי בנוגע לתשלום חשבון החשמל בגובה 305 דולר של אמו. "חשבתי שכולנו הסכמנו על הסכום...אבל המספר הזה כל הזמן משתנה", כתב המנהן. "מישהו צריך להסביר את העלות, אין לי איך להתמודד עם סכומים בהפתעה".

 

טונסיל אמר לעיתונאים לאחר הדראפט כי גילה על הפוסט באינסטגרם רק חמש דקות לפני כן במהלך ראיון לטלוויזיה. הוא הודה בכך שקיבל תשלום בעת ששיחק באוניברסיטה, דבר המפר את חוקי ה-NCAA. "טעיתי. זה קרה", אמר.

 

כשנשאל האם קיבל תשלום מהמאמנים, ענה טונסיל: "אני חייב לומר שכן". מאוניברסיטת מיסיסיפי מסרו בהצהרה כי הם מודעים לדיווחים. "כפי שאנחנו עושים בכל פעם שהאשמה מגיעה אלינו או שהפרה פוטנציאלית נחשפת, אנחנו נחקור באגרסיביות ונשתף פעולה עם ה-NCAA וה-SEC", נכתב בהצהרה.

 

באוניברסיטה לא חשפו את זהות האדם איתו התכתב טונסיל בפוסט שפורסם באינסטגרם.

 

ההערות קרוב לוודאי שיובילו לפתיחת חקירה נוספת של ה-NCAA והיא עלולה להטיל קנס גבוה על מחלקת הספורט של האוניברסיטה.

 

זו לא השערורייה הראשונה בה מעורב טונסיל. בשנה שעברה, בעונה השלישית והאחרונה שלו במיסיסיפי הוא הושעה לשבעה משחקים, לאחר שחקירה של ה-NCAA גילתה כי נהנה מהטבות לא הולמות, כולל כלים שונים למתן הלוואות, הלוואה פטורה מריבית לארבעה חודשים בגובה 3,000 דולר עבור מקדמה לרכישת רכב וכרטיס טיסה בחינם שרכש עבורו חבר של חבר לקבוצה.

 

לאחר ההשעיה התנצל טונסיל וכינה את המצב "חווית למידה".

 

"אני לוקח אחריות מלאה על הטעויות שעשיתי, ורוצה להודות לכולם על התמיכה המתמשכת שלהם", כתב בהצהרה שפרסם. "אני רוצה להתנצל בפני חברי לקבוצה, המאמנים וכל המשפחה של האוניברסיטה על האופן שבו ההחלטות שלי פגעו בתכנית".

 

לאחר עונות רבות בליגת SEC התחרותית (SEC Conference), אוניברסיטת מיסיסיפי נהנתה מתחייה מחודשת בעונה שעברה, ודורגה במקום השלישי בסקר AP לאחר שכיכבו בכתבת שער של ספורטס אילוסטרייטד בעקבות נצחון על אלבמה. טונסיל הוא שחקן התקפה, שתפקידו העיקרי הוא להגן על השטח המת של הקווטרבק. ב-ESPN העריכו כי ייבחר שלישי בדראפט.

 

הירידה הזו של 10 מקומות קרוב לוודאי שהורידה מיליונים מהשכר הפוטנציאלי שלו, שכן השחקנים החדשים מרוויחים לפי עקומה יורדת בהתאם למקום שלהם בבחירה. ההבדל בשכר בין בחירה במקום השלישי למקום 13 הוא 12 מיליון דולר במשכורת ועוד 8.75 מיליון דולר במענק חתימה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x