ספורט ופוליטיקה

הסנאט בברזיל החל בחקירה נגד התאחדות הכדורגל המקומית

ועדת הקונגרס מונתה באופן רשמי במטרה לבחון את האשמות של התנהלות לא כשורה מצד בכירים בארגון המקומי. בראש החקירה עומד שחקן הכדורגל לשעבר שהפך למחוקק, רומריו

שירות כלכליסט 17:4616.07.15

הסנאט בברזיל החל בחקירה נגד האחדות הכדורגל הלאומית. בראש החקירה עומד שחקן הכדורגל לשעבר שהפך למחוקק, רומריו.

 

 

רומריו.  "אני בטוח שברזיל רוצה שהספורט שלנו יהיה חופשי משחיתות, ושהאנשים שהכתימו את הכדורגל שלנו יהיו מאחורי הסורגים, כך שנוכל סוף כל סוף לפתוח דף חדש". רומריו. "אני בטוח שברזיל רוצה שהספורט שלנו יהיה חופשי משחיתות, ושהאנשים שהכתימו את הכדורגל שלנו יהיו מאחורי הסורגים, כך שנוכל סוף כל סוף לפתוח דף חדש". צילום: איי פי

 

הסנטור ביקש להתחיל בחקירה בעקבות שערוריית השחיתות בפיפ"א שנחשפה במאי. ועדת הקונגרס מונתה באופן רשמי במטרה לבחון את האשמות של התנהלות לא כשורה מצד בכירים בארגון המקומי. "אנחנו נחקור פשעים שכוללים הלבנות הון, התעשרות לא מוצדקת, שחיתות, סחיטה, הונאה פיננסית ואחרים", הכריז רומריו. "אני בטוח שברזיל רוצה שהספורט שלנו יהיה חופשי משחיתות, ושהאנשים שהכתימו את הכדורגל שלנו יהיו מאחורי הסורגים, כך שנוכל סוף כל סוף לפתוח דף חדש".

 

סגן נשיא הקונפדרציה, ז'וזה מריה מרין, שכיהן בעבר גם כנשיא, היה בין הבכירים שנעצרו בשוויץ בעקבות חקירה של הרשויות האמריקאיות. בשלב זה הוא ממתין להסגרתו.

 

רומריו ציין עוד כי הוועדה מתכננת לחקור את מרין ואת נשיא הקונפדרציה הנוכחי, מרקו פולו דל נירו, וכן את קודמו בתפקיד ריקרדו טשיירה, שכבר נמצא תחת חקירה בברזיל בחשד לשחיתות הקשורה להעברות בנקאיות במהלך ההכנות למונדיאל 2014.

 

בברזיל גוברות הקריאות להתפטרותו של דל נירו, אך הוא ממשיך לטעון כי פעל כשורה ובכוונתו להמשיך ולעמוד בראש הכדורגל הברזילאי.

 

לאחר שנודע על השערורייה בפיפ"א, דל נירו אימץ הגבלות על משך הכהונה של נשיאי הקונפדרציה, כך שלא יוכלו להישאר בשלטון במשך יותר משמונה שנים רצופות. על פי החוקים החדשים, כל נשיא ייבחר לכהונה של ארבע שנים ויוכל לרוץ לכהונה שנייה ואחרונה.

 

טשיירה שלט בכדורגל בברזיל במשך 23 שנים לפני שפרש בשל סיבות רפואיות לאחר שהואשם במעורבות בפרשת שחיתות. הוא לא הוזכר ספציפית בחקירה של פיפ"א, אך החוקרים האמריקאים ציינו כי "קודמו בתפקיד של מרין" מקושר לשוחד.

 

ועדת הקונגרס צפויה לקבוע פגישות עם התובעים, המשטרה ומשרד המשפטים. רומריו הדגיש כי הוועדה תבקש סיוע מהרשויות האמריקאיות שחוקרות את החשדות נגד פיפ"א.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x