ספורט עולמי

יו"ר גלאטסריי: "סופרליג אירופית יכולה להפוך למציאות בתוך 5 שנים"

לדברי אונאל איסל, "20-15 הקבוצות המובילות באירופה מסכימות לכך ואף אחת לא תתנגד. זה כולל כמובן את מנצ'סטר יונייטד, פריס סן ז'רמן וריאל מדריד"

סוכנויות הידיעות 18:5213.10.13

ריאל מדריד מנצ'סטר יונייטד ופריס סן ז'רמן הן בין " 15 עד 20" קבוצות מובילות המתכננות להשיק ליגת כדורגל אירופית סגורה. כך טוען יו"ר גלאטסריי  אונאל איסל. לדבריו, ארגון מחדש מקיף של הצ'מפיונס ליג יהפוך ל"מציאות" בתוך 5 שנים.  

ליגת האלופות.  "אם רוצים לפרוץ מחוץ למערכת, אז התחרות הטובה ביותר היא ככל הנראה טורניר סגור של 20 הקבוצות הטובות ביותר באירופה", ליגת האלופות. "אם רוצים לפרוץ מחוץ למערכת, אז התחרות הטובה ביותר היא ככל הנראה טורניר סגור של 20 הקבוצות הטובות ביותר באירופה", צילום: רויטרס

 

לוח הזמנים שהציג מקביל לסיום חוזה ההבנות בין אופ"א ואיגוד המועדונים האירופיים (ECA), שהיווה מסגרת עבודה לקבוצות האירופיות והכדורגל הבינלאומי, ומסתיים בסוף מאי 2018. אך יו"ר האיגוד קרל – היינץ רומניגה מיהר להצהיר: "ליגת העל האירופית שלנו היא הצ'מפיונס ליג של אופ"א! אנחנו מרוצים ביותר מהתחרות הקיימת ומשיתוף הפעולה הפורה ביותר שלנו עם אופ"א. אנחנו נמשיך לעבוד ביחד עם אופ"א גם מעבר ל-2018".  גלאטסריי היא אחת מחמש קבוצות טורקיות מתוך 214 הקבוצות האירופיות החברות ב-ECA, ונחשבת לקבוצה האהודה ביותר במדינה, כך שיש לה בסיס לדרוש מקום בראש שולחן כדורגל הקבוצות באירופה.

 

"15 עד 20 הקבוצות המובילות באירופה כולן מסכימות לזה, אף אחת לא תתנגד, וזה כולל כמובן את מנצ'סטר יונייטד, פריס סן ז'רמן וריאל מדריד", אמר איסל, שהכריז שאינו מרוצה עם הסטטוס קוו של הצ'מפיונס ליג.

 

"יש אולי קבוצה אחת או שתיים יוצאות מהכלל מסיבות מקומיות או פוליטיות, ואני אבין זאת. אך בכל הקשור לעתיד של הקבוצות האירופיות והעתיד של הכדורגל, איש אינו יכול להתנגד לזה. לא מדובר רק בי. נשיאים ויו"רים של קבוצות אחרות מסתכלים על ההזדמנות הזו ומשוחחים אחד עם השני, ואני חושב שנתאחד ונביט אחד לשני בעיניים ונקדם זאת. אנחנו בוחנים כעת את השטח, אך מבחינה לוגיסטית חייבים להשקיע וכדי להתחיל להשקיע חייבים להיות בטוחים שיש תמיכה מכולם. כל מציאות מתחילה קודם מחלום. כרגע זה נראה כמו חלום, חזון, אני בטוח שבמוקדם או במאוחר בתוך מקסימום חמש שנים, זה יהפוך להיות מציאות.

 

"בסופו של דבר קבוצות תמיד יהיו הצודקות מכיוון שהקבוצות הן השחקניות ועליהן לקבוע את הגורל והעתיד שלהן".

 

מייקל סנטנארו, מזכ"ל ECA, הגיב בחוסר אמונה להכרזתו של איסל. "מעולם לא דנו בנושא זה באיגוד", אמר ל- Insideworldfootball. אנדראה אניילי, נשיאה של יובנטוס, התייחס גם כן לאפשרות של תחרות מוגבלת. "אם רוצים לפרוץ מחוץ למערכת, אז התחרות הטובה ביותר היא ככל הנראה טורניר סגור של 20 הקבוצות הטובות ביותר באירופה", טען.

 

"כשעוברים על ניירות העמדה של אופ"א לגבי מערכת אירופית או מערכת אמריקאית, חייבים לשאול האם אנחנו באמת מעוניינים בזה? אנחנו יכולים לפרוש, אך האם ל-20 קבוצות יש מספיק משמעת לשלוח לאופ"א מכתב ולארגן תחרות בין לילה. המוצר המסחרי בספורט מצביע על כך שזו תהיה הדרך הטובה ביותר עבורנו. מדובר במערכת סגורה שאינה כוללת העלאות ליגה או ירידות". אניילי הבהיר מאוחר יותר את הערותיו וטען כי נקט פשוט ב"עמדה אקדמאית". "אם אתה חלק ממערכת אתה מקבל את המערכת הזו ורוצה לשפר אותה", הסביר.

 

טענותיו של אסיל מתפרסמות בתקופה רגישה. מצד אחד איסטנבול מועמדת לארח את משחקי חצי הגמר והגמר של טורניר יורו 2020, שצפוי להתקיים ב-13 מדינות שונות. מצד שני, אופ"א הוציאה מכרז בשבוע שעבר לזכויות השידור עבור עונת 2015-16 בבריטניה, שנחשבת לאחת השווקים הרווחיים ביותר שלה. "לאופ"א יש מערכת יחסים ארוכת טווח עם ה-ECA, שהוארכה במסגרת תנאי מסמך ההבנות שנחתם ב-22 במרץ, 2012", מסרה אופ"א בתגובה.

 

אסיל מתעקש שהמצב מפותח יותר מכפי שאחרים טוענים. "זה התניע את התהליך", אמר. "ספונסרים יתעניינו בתהליך חדש זה של יצירת כסף. שוחחתי עם חברות בינלאומיות המעוניינות לשמש כספונסריות. שתיים מתוכן הן מותגים גדולים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x