$
חסויות וזכויות שידור

אדידס מבטלת את ההסכם שלה עם טייסן גיי

בעקבות החשיפה כי נמצאו חומרים אסורים בדם של האצן האמריקני הודיעה החברה שהיא "המומה מההאשמות הללו, וגם אם נניח שהוא חף מפשע עד שיוכח אחרת, החלטנו להשעות בשלב זה את החוזה של טייסון"

סוכנויות הידיעות 17:4216.07.13

מותג בגדי הספורט אדידס פועל לביטול החוזה שלו עם האצן האמריקאי טייסון גיי. זו התגובה האחרונה עד כה למכה שהוטחה על ענף הדגל של המשחקים האולימפים - האתלטיקה.

 

בעקבות החשיפה כי נמצאו חומרים אסורים בדם הן של גיי והן של האצן הג'מייקני אספה פאוול, שנחשב אף הוא לאחד האנשים המהירים ביותר בהיסטוריה, פחות מחודש לפני אליפות העולם באתלטיקה במוסקבה, הודה ז'ק רוג, נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) כי הוא "מאוכזב". בהצהרה נפרדת שהועברה לסוכנות החדשות AP, המנהיג שעומד לפרוש בקרוב של הוועד האולימפי, שב והדגיש את מדיניות אפס הסובלנות של הארגון נגד נטילת חומרים ממריצים.

 

"ברור כי לעולם לא נצליח לנצח לגמרי במלחמה נגד הסמים, אך מקרים מסוג זה מדגימים פעם אחר פעם את היעילות של הקרב הקשה, המתוחכם והמתפתח נגד סמים בספורט, שבו פצחו הוועד האולימפי הבינלאומי ושותפיו בתנועה האולימפית", מסר רוג.

 

 

 

 

ז'אק רוג. "נמשיך להילחם" ז'אק רוג. "נמשיך להילחם" צילום: גטי אימג'

 

"אף שהשיטות עדיין אינן מושלמות, הן בהחלט השתפרו, עם פרופילי דם והיכולת לבדוק את הספורטאים 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, בזמן תחרויות ובין תחרויות, ומוכיחות את היעילות שלהן בתפיסת הרמאים ואף משמשת כגורם הרתעה".

 

ניק דיוויס, דובר התאחדות האתלטיקה הבינלאומית (IAAF) מסר כי המחויבות של הארגון למלחמה בסמים היא "בלתי מעורערת, מכיוון שיש לנו מחויבות אתית כלפי מרבית הספורטאים שמאמינים בשמירה על ניקיון הספורט.

 

"עבורם בנינו תוכנית ממומנת היטב, מרחיקת לכת ומתוחכמת. העובדה שאנחנו מסוגלים לזהות ולהרחיק מהספורט אתלטים שהפרו את החוקים נגד סמים צריכה להיבחן בהקשר הזה. המהימנות של התכנית ושל האתלטיקה מתגברת, לא נחלשת בכל פעם שאנחנו מצליחים לחשוף רמאות חדשה".

 

מאדידס נמסר כי החברה "המומה מההאשמות הללו, וגם אם נניח שהוא חף מפשע עד שיוכח אחרת, החלטנו להשעות בשלב זה את החוזה של טייסון".

 

גיי מסר אתמול כי ה-USADA, הגוף האמריקאי ללחימה בסמים בספורט, עדכן אותו כי דגימה שנלקחה ממנו בלי קשר לתחרויות התגלתה כחיובית לשימוש בסמים.

 

הוא הוסיף כי יפרוש מאליפות העולם, אך דגימת B שלו צפויה להיבדק בקרוב. עם זאת, הוא לא חשף את זהות הסם המעורב, אך ציין כי "סמכתי על מישהו שאכזב אותי".

 

גיי הדגיש כי הוא נקי לגמרי, זאת מכיוון שהוא מאמין בהגינות. במקביל, פאוול אמר כי דגימה שנתן במהלך אליפות ג'מייקה ביוני מצאה כמויות חריגות של oxilofrine. אולם הוא ציין כי "מעולם לא לקחתי ביודעין או מרצוני תוספת או חומר ממריץ שמנוגד לחוקים. מעולם לא הייתי ולעולם לא אהיה רמאי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x