$
ספורט עולמי

כריסטיאנו רונלדו לא מקבל מספיק כסף

אם כדורגל הוא ספורט של כוכבים, ובאופן מובהק בריאל מדריד הוא כזה, אז לרונלדו מגיע תלוש שכר גדול בהרבה

אוריאל דסקל 18:0706.09.12
לפי פרסום של מארקה, כריסטיאנו רונלדו מרוויח 10 מיליון יורו נטו בשנה. על פי הרשימה של מארקה זה פחות מזלאטן איברהימוביץ', סמואל אטו, וויין רוני ואפילו יאיא טורה ודריו קונקה. דריו מי?! בדיוק.

 

ואם משווים את המשכורת של כריסטיאנו רונלדו לספורטאי על בענפים אחרים, אז אפשר להסביר מדוע הוא אמר השבוע כי הוא "עצוב" בריאל מדריד.

 

רונלדו מרוויח כ-12.6 מיליון דולר בשנה. הכנסת ריאל מדריד היא בסביבות ה-695 מיליון דולר בשנה. לריאל מדריד יש כ-25 שחקנים בתקציב השכר ועוד 25 שחקני נוער ומילואים שמקבלים סכומים נמוכים.

 

רונלדו הוא הרבה יותר פופולארי מכל ספורטאי אחר בעולם, ולבטח אחד מהספורטאים המזוהים ביותר בעולם. יש לו יותר מ-48.2 מיליון לייקים בפייסבוק וכ-12.9 עוקבים בטוויטר. רונלדו גם חרוץ. משחק יותר מ-6,000 דקות בעונה. יותר מכל ספורטאי אחר בעולם.

 

 עכשיו נשווה אותו לסופרסטארים בענפים אחרים.

 

 

כריסטיאנו רונלדו. עובד קשה יותר מכל סופרסטאר עולמי שמוזכר בטור הזה. הוא יותר פופולארי מהם ומשחק עבור קבוצה עשירה יותר מהקבוצות שלהם. כריסטיאנו רונלדו. עובד קשה יותר מכל סופרסטאר עולמי שמוזכר בטור הזה. הוא יותר פופולארי מהם ומשחק עבור קבוצה עשירה יותר מהקבוצות שלהם. צילום: איי אף פי

 

קובי בראיינט מה-NBA יכניס השנה 27.849 מיליון דולר כמשכורת בלבד מלוס אנג'לס לייקרס בעונת 2012/13. ההכנסות של לייקרס עומדות על כ-210 מיליון דולר. ללייקרס יש כ-15 שחקנים בתקציב השכר. קובי פופולארי אבל לא באותה הרמה של רונלדו. יש לו 14 מיליון לייקים בפייסבוק ורק 120 אלף עוקבים בטוויטר.

 

קובי, אם הוא יגיע לשלבים המאוחרים של הפלייאוף, ישחק 3,330 דקות. דרך אגב, לברון ג'יימס ירוויח כ-17.5 מיליון דולר במיאמי היט השנה. ג'ו ג'ונסון, שכמעט ואינו מוכר מחוץ לארה"ב, ירוויח 19.7 מיליון דולר ב-2012/13.

 

נעבור לאלכס רודריגז מהניו יורק יאנקיז של ליגת הבייסבול של צפון אמריקה. הוא על שכר של 29 מיליון דולר בשנה. ליאנקיז יש בין 25 ל-40 שחקנים בתקציב השכר.

 

בבייסבול משחקים המון משחקים – 162 בעונה הרגילה בלבד. עם זאת, הבייסבול לא דורש ממך מאמץ פיזי כמו כדורגל. לרודריגז יש כ-926 אלף לייקים בפייסבוק.

 

ועכשיו נעבור לפוטבול. פייטון מאנינג, הכוכב הגדול של דנבר ברונקוס, מרוויח 18 מיליון דולר בשנה. הוא מרוויח בערך כמו כוכבים גדולים אחרים של המשחקים. הקבוצה שלו מכניסה בין 250 מיליון דולר ל-300 מיליון דולר בשנה. יש לה כ-50 שחקנים בתקציב השכר. הוא משחק מקסימום של 1,200 דקות בעונה. למאנינג יש כמיליון לייקים בפייסבוק.

 

אז בשורה התחתונה כריסטיאנו רונלדו עובד קשה יותר יותר מכל סופרסטאר עולמי שמוזכר בטור הזה. הוא יותר פופולארי מהם ומשחק עבור קבוצה עשירה יותר מהקבוצות שלהם. אבל הוא מקבל הרבה פחות מהם. אז אם כדורגל הוא ספורט של כוכבים, ובאופן מובהק בריאל מדריד הוא כזה, לרונלדו מגיע תלוש שכר גדול בהרבה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x