$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: ארסנל היא גם פרויקט נדל"ן כושל

וגם: בחיפה יתחילו את בניית האיצטדיון החדש בחודש הבא; קוקה קולה משקיעה כסף בכדורגל האלג'יראי, ווסטהאם ממשיכה להסתמך על הימורים מקוונים - וייתכן שאת אולימפיאדת 2012 ניתן יהיה לראות בתלת מימד

סוכנויות הידיעות 15:1313.09.09

ארסנל מהפרמיירליג רשמה אמש את הפסדה השני בליגה למנצ'סטר סיטי, אבל מצבה בשוק הנדל"ן הרבה יותר מסובך. "גרדיאן" פירסם כי מועדון הכדורגל הלונדוני הצליח למכור ב-13 החודשים האחרונים רק שתי דירות בפרויקט שהשיק על הריסות האיצטדיון הישן, הייבורי.

 

פרויקט "הייבורי סקוור"

היה אמור לממן חלק גדול מהמעבר לאיצטדיון האמירייטס, אבל המשבר הגדול בשוק הנדל"ן הכניס את ארסנל לצרת מזומנים. המועדון חייב להחזיר הלוואה בשווי 133 מיליון ליש"ט לבנקים באפריל 2010. עם זאת בארסנל אופטימים לגבי היכולת שלהם לממן מחדש את ההלוואה.

 

במועדון חישבו כי ההכנסה מהפרויקט תגיע ל-350 מיליון ליש"ט בעקבות קבלת ערבויות לרכישת 235 דירות ב-12 החודשים הראשונים ו-282 דירות בשנה שאחרי. ואולם ההאטה בשוק גרמה למועדון להנמיך את הציפיות שלו במאות מיליוני ליש"ט. כעת נותרו עוד 60 דירות למכירה.

 

בקרוב, לאחר שיפורסמו תוצאות הרבעון האחרון, יתברר כמה מרכישות הדירות הושלמו ומהו מצבו של הפרויקט.

 

למרות שבמועדון הלונדוני מכחישים, ייתכן שהמצב הבעייתי של הפרויקט מנע מארסן ונגר, מנג'ר הקבוצה, להשקיע את 40 מיליון הליש"ט שקיבל ממכירות שחקנים ברכישת שחקנים חדשים. ארסנל רכשה שחקן אחד הקיץ ב-10 מיליון ליש"ט בלבד.

 

במעמד ראש עיריית חיפה, יונה יהב, יו"ר החברה לישראל, עידן עופר, מנכ"ל קבוצת עופר, אודי אנג'ל, ויו"ר קבוצת האיצטדיון בחיפה, שמשון הראל, חתמה היום קבוצת עופר על הסכם להעברת 20 מיליון דולר לטובת האיצטדיון העירוני החדש שיקום במבואותיה הדרומיים של חיפה. העבודות אמורות להתחיל בחודש הבא. ההערכה היא שעד תחילת 2012 תושלם בנייתו של האיצטדיון החדש, שיכיל 34 אלף מושבים. "אני מאמין שנגיע לרמה עולמית מאוד גבוהה בכדורגל. באיצטדיון יהיו כל החידושים הידועים בעולם, לצרכי ספורט ולצרכי תרבות במתקן שעלותו 415 מיליון שקלים", אמר יהב.

 

קוקה קולה חתמה על הסכם חסות עם התאחדות הכדורגל של אלג'יריה. ההסכם לשלוש שנים בשווי 2.1 מיליון דולר. ההתאחדות האפריקאית גם חתמה על הסכם חסות לבוש עם פומה בשווי 2.25 מיליון דולר לשלוש שנים. פומה תחליף את לה קוק ספורטיף.

 

חברת ההייטק System Solutions תספק טכנולוגיה ושירותי טכנולוגיה לאיצטדיון הכדורגל בדרבן, שיארח משחקים במונדיאל 2010. החוזה, השני במספר של החברה בדרום אפריקה, שווה 2.6 מיליון דולר.

 

ווסטהאם חתמה על הארכת חוזה חסות עם נותנת החסות הראשית שלה, חברת ההימורים המקוונים Sbobet. ההסכם לשלוש שנים הוא בשווי 10 מיליון ליש"ט. ווסטהאם חתמה גם על הסכם חסות לבוש עם חברת הלבשת הספורט האיטלקית Macron.

 

רשת BBC עשויה לשדר חלק מהאירועים מאולימפיאדת 2012 בטכנולוגיית 3D. כך אמר רוג'ר מוסי, מנהל בכיר ב-BBC. "באולימפיאדה נקבל טעימה מהעתיד", אמר מוסי. "טכנולוגיות ה-3D והסופר HD לא יהיו שכיחות מדי, אבל אנחנו בודקים ברצינות אם נוכל להשתמש בהן כדי לעשות היסטוריה".

 

נישאר בבריטניה. לפי סקר שערך "סאנדיי טיימס", 49% מהאנגלים מאמינים שהסיכויים של נבחרת אנגליה לזכות במונדיאל 2010 הם "טובים" או "מצוינים". 20% מאמינים שהסיכויים "קטנים" ו-12% מאמינים שאנגליה "חסרת סיכוי" לזכות במונדיאל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x