$
עסקי ספורט

השייח'ים השקיעו 20 מיליון ליש"ט בתשתיות של מנצ'סטר סיטי

כך גילה גארי קוק, מנכ"ל קבוצת הפרמיירליג. "זו הוכחה שהם כאן לטווח הארוך", אמר

סוכנויות הידיעות 15:5326.07.09

מלבד השקעה מאסיבית ברכישת שחקנים (כמיליארד דולר בשנה) השקיעו הבעלים החדשים של מנצ'סטר סיטי - ADUG - כ-20 מיליון ליש"ט בשיפור התשתיות באצטדיון הקבוצה - סיטי אוף מנצ'סטר. כך גילה גארי קוק, מנכ"ל הקבוצה, בראיון ל"אינדיפנדנט".

גארי קוק (משמאל). עובד קשה גארי קוק (משמאל). עובד קשה צילום: רויטרס

 

4 מיליון ליש"ט הושקעו במשרד הכרטיסים של מנצ'סטר סיטי ועוד מיליונים הושקעו בחדר העיתונאים ואתר האינטרנט של הקבוצה.

 

"אם זה היה רק השקעה בשחקנים כולנו היינו עצבניים", אמר קוק. "אבל אנחנו גם מסתכלים על השקעה במתקנים. זה חלק מהאסטרטגיה שלהם להפוך את המועדון לגדול וחזק יותר בעתיד. זו הוכחה שהם כאן לטווח הארוך".

 

שדרוג האתר מאפשר לאוהדי הסיטי לראות משחקים בלייב סרימינג ואפשר להם לרכוש מנויים לעונה הקרובה. לפי קוק חלה עלייה אדירה במכירות המנויים דרך האתר. אם בשנה שעברה 12% בלבד מהמנויים נמכרו דרך האתר, אז כיום מדובר על שיעור של 50%.

 

"העלייה בהכנסות שלנו לא תצדיק את ההוצאות", אמר קוק. "אבל ההכנסות שלנו לא יעלו בצורה משמעותית אם לא נהיה קבוצת צמרת ולכן צריך להבין שחקנים שיביאו אותך לצמרת ולשלם להם יותר מקבוצה אחרת. אז יגיעו גם ההכנסות. חייבים להשקיע. כל עסק עושה זאת".

 

בתוך כך, היום מדווח בעיתונות האנגלית שמנצ'סטר סיטי מתכננת להשקיע של 100 מיליון ליש"ט ברכישת שחקנים הגנתיים. קולו טורה, בלם ארסנל, צפוי להצטרף לסיטי לפי "הסאנדיי טיימס" עבור 15 מיליון ליש"ט. הקבוצה בתכלת ממנצ'סטר תשקיע 20 מיליון ליש"ט נוספים בהבאת ג'ולאון לסקוט מאברטון וכמובן תנסה להחתים גם את ג'ון טרי, קפטן צ'לסי עבור סכום של 40 מיליון ליש"ט.

 

ביחד עם המשכורות לשחקנים הללו, לפי "הסאנדיי טיימס" תגיע ההשקעה של הסיטי ל-100 מיליון ליש"ט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x