$
עסקי ספורט

אבנר קופל: "ניצן חן מחזיר את הכדורסל עשר שנים אחורה"

יו"ר מנהלת ליגת העל מתכוון לעתור נגד החלטת מועצת הכבלים והלוויין, המונעת שידורים של משחקי ליגת הכדורסל בערוצים שבתשלום

אביתר לנג 09:5726.04.09

מנהלת ליגת העל בכדורסל מתכוונת לעתור בימים הקרובים נגד החלטת מועצת הכבלים והלוויין המונעת ממנה לשדר יותר משחקים מליגת ווינר בערוצים בתשלום, בעוד הכדורגל משודר באופן מלא בערוצים מסוג זה.

 

ראשי מנהלת הליגה מדגישים כי דאגו במשך שנים רבות לאפשר לציבור

הישראלי לחזות במשחקי ליגת ווינר בשידורים חופשיים ללא תשלום, בניגוד למשחקי ליגת העל בכדורגל אשר למעט משחק אחד משודרים בתשלום של כ-600 שקל בשנה.

 

מועצת הכבלים והלווין, בראשותו של ניצן חן, מתנגדת לשידורים של הכדורסל הישראלי בערוצים בתשלום של ערוץ הספורט.

 

"מדובר בהחלטה רעה, שפוגעת בציבור אוהדי הכדורסל בישראל ומכאן גם בקבוצות עצמן", קובע אבנר קופל יו"ר מנהלת ליגת ווינר, שטוען כי מועצת הכבלים והלוויין מפלה בין הכדורגל לכדורסל: "מדובר בגזילת שידורים מהציבור ע"י המועצה. כמות שידורי הכדורסל תרד במקום לעלות", מוסיף קופל. 

 

קופל מזהיר: "כצעד אחרון לפני פנייה לבג"ץ, בכוונתנו לפנות לשר התקשורת החדש משה כחלון ולשרת התרבות והספורט הגברת לימור לבנת, ולבקש את עזרתם על מנת להמשיך את שידורי הכדורסל. אנו אף מתכוונים להגיש בימים הקרובים עתירה לבג"ץ כנגד ההחלטה, כדי לאפשר לאוהדי הכדורסל להמשיך ליהנות מערב הכדורסל של ישראל עם משחקים בערוץ פתוח לכל. החלטת המועצה במתכונתה הנוכחית עלולה להחזיר אותנו יותר מעשר שנים לאחור, לימים בהם שודר משחק בודד בלבד במחזור. לא ניתן להחלטה ההרסנית הזו יד ונלחם בה בכל כוחנו".

 

קופל ממשיך ומספר: "היו לנו בחודשים האחרונות מספר רב של פגישות עם ראשי מועצת הכבלים והלוויין, שלחנו מכתבים, אבל למרות שנראה היה שהם מבינים את הבעייתיות ביישום המדיניות שלהם על שידורי הכדורסל, לבסוף הם החליטו שלא לקחת אחריות על תוצאות ההחלטה. מדובר בפגיעה בזכויות החירות של קבוצות הכדורסל להיות משודרות, בפגיעה בעצמאותן ובאפליה של ממש של הכדורסל על פני הכדורגל. מזה שנים משודרים עיקר שידורי הכדורסל (כולל המשחק המרכזי כל מחזור) בערוצים פתוחים לכל מינויי הכבלים והלווין. הכל תוך יוזמה עצמית של המנהלת. במקום שהמועצה תשבח ותציין את הכדורסל לשבח על ריבוי השידורים, מפלים אותנו ופוגעים בנו. לא יעלה על הדעת שמליגת העל בכדורגל יש רק משחק אחד בערוץ פתוח וכל יתר המשחקים משודרים בערוצים בתשלום, בעוד שהכדורסל משדר יותר משחקים בערוץ פתוח, אך לא מאפשרים לו לשדר אף משחק בערוצים בתשלום. המועצה תביא לכך שבסוף ישודר משחק אחד בלבד מכל מחזור. אנחנו לא ניתן למועצה להחזיר את הכדורסל אחורה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x