$
מדיה

סופי: משחקי המונדיאל והיורו המרכזיים ישודרו רק בערוצים פתוחים

מועצת הכבלים והלוויין החליטה להרחיב מהותית את רשימת אירועי הספורט אשר אין לשדר אותם במסגרת הערוצים בתשלום. יו"ר המועצה, ניצן חן: "מדובר ברשימה חסרת תקדים בהיקפה, ויחד עם זאת אינה פוגעת בזכויות הקניין של הקבוצות שמשקיעות בהן הרבה כסף"

אמיר טייג 12:0409.02.09

מועצת הכבלים והלוויין חותמת את הגולל על ערוצי הספורט בתשלום. המועצה החליטה להרחיב מהותית את רשימת אירועי הספורט אשר אין לשדר אותם במסגרת הערוצים בתשלום, אלא רק בערוצים הפתוחים או בערוצים הכלולים בחבילות הבסיס. יו"ר המועצה ניצן חן אמר כי "זוהי בשורה לכל בית בישראל שאוהב

ספורט. יותר ספורט איכותי בינלאומי וישראלי - פתוח לכולם".

 

האירוע העיקרי אותו לא ניתן יותר לשדר בערוצים בתשלום הוא המונדיאל. על פי החלטה של המועצה משחק הפתיחה, ארבעת המשחקים המרכזיים משלב שמינית הגמר, שני המשחקים המרכזיים משלב רבע הגמר, שני חצאי הגמר ומשחק הגמר, וכל משחק בהשתתפות נבחרת ישראל ישודרו בערוצים פתוחים, כלומר לא ניתן יהיה לגבות עבורם תשלום מיוחד.

 

המועצה קבעה כי כל משחקי החוץ של נבחרת ישראל הצעירה וכל משחק בהשתתפות הנבחרת הצעירה משלב ההצלבה בתחרויות בינלאומיות רשמיות ישודרו בערוצים פתוחים. אשר למשחקי קבוצות כדורגל ישראליות במפעלים כדוגמת גביע אירופה לאלופות בכדורגל גברים וגביע אופ"א (UEFA) נקבע כי אין לשדר בערוצים בתשלום משחקי חוץ בהשתתפות קבוצה ישראלית וכל משחק בהשתתפות קבוצה ישראלית משלב הבתים. מבלי קשר להשתתפות קבוצות ישראליות, חצאי הגמר ומשחק הגמר ממפעלים אלה ישודרו בערוצים פתוחים.

 

אשר לגביע המדינה בכדורגל וכדורסל קבעה המועצה כי אין לשדר בערוצים בתשלום את המשחק המרכזי משלב רבע הגמר, כולל שני חצאי הגמר ומשחק הגמר. לגבי ליגת העל בכדורגל וליגת העל בכדורסל נקבע כי המשחק המרכזי מכל מחזור משחקים ישודר בערוצים הפתוחים. חן הוסיף כי "מדובר ברשימת חסרת תקדים בהיקפה למה שמקובל בעולם, ויחד עם זאת היא מידתית, אינה פוגעת בזכויות הקניין של הקבוצות שמשקיעות בהן הרבה כסף, אך מאידך במשחקים המכריעים בשלבים המתקדמים תתאפשר צפייה פתוחה לכולם גם לאלה שאין ידם משגת".

 

בחודש נובמבר האחרון החליטה המועצה להגביל השידורים החיים בכדורגל, כדורסל וטניס לארבעה ערוצים בלבד, כלומר ספורט 1 ,2 וערוץ 5, 5+, 5+ LIVE ו-5+ גולד. המועצה החליטה למעשה לדלל מהותית את ערוצי ה-LIVE והגולד, אשר הורשו לשדר משחקים שיוגדרו כ"עדיפות שנייה". הדבר בא לאחר שנים של זליגת תכני מהערוצים הפתוחים לערוצים בתשלום. הרפורמה עליה החליטה המועצה תכנס לתוקף בחודש יוני הקרוב.

 

מערוץ 5 נמסר כי אינם מעוניינים להגיב לדברים. מחברת צ'רלטון נמסר כי הם אכן רואים בהחלטה זו משום פגיעה בהם. מעבר לך סרבו להגיב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x