סגור
old navy אולד נייבי ניו יורק
אולד נייבי ניו יורק (צילום: שאאטרסטוק)

הראל ויזל מתכנן לפתוח בישראל רשת חנויות לאולד נייבי

רשת אופנת הבייסיק האמריקאית ששייכת לקבוצת גאפ, מתמחה במחירים עממיים ונמכרת כיום באתר טרמינל איקס; עוד נודע כי ויזל מחפש בוחן אפשרות להביא לישראל את רשת "ספורט דיירקט" הבריטית

הראל ויזל ממשיך במרוץ אחר מותגים בינלאומיים. נודע כי ויזל מתכנן פתיחת חנויות אולד נייבי בישראל.
לאחרונה הודיעה אתר טרמינל איקס שויזל שותף בו, כי יתחיל למכור בלעדית פריטים של המותג האמריקאי אולד נייבי, אבל לא דובר על פתיחת חנויות של המותג בישראל. עוד נודע כי ויזל פנה לקניונים בחיפוש אחר שטחים לפתיחת חנויות המותג והרחבת פעילותו בישראל. ויזל סרב להגיב.
אולד נייבי הוא מותג פופולרי בקרב הישראלים משום שמדובר באופנת בייסיק במחירים עממיים, תחום שקבוצת פוקס מתמחה בו וגם העיתוי מתאים: החשש מפני מיתון וההנחה כי הציבור ישוב להתמקד במחיר.
אולד נייבי שייך לקבוצת גאפ. הרשת שמוכרת ביגוד לכל המשפחה פועלת מ־1993, במחירים שנעים בין 35 שקל ל־223 שקל. בארה"ב מדובר בחנויות מעוצבות כמו מחסני ענק כדי לתת את תחושת הדיסקאונט. הרשת מפעילה 1,100 חנויות ברחבי העולם במחזור מכירות של 4 מיליארד דולר.
עוד נודע כי ויזל, באמצעות חברת ריטיילורס שבשליטתו, בוחן אפשרות להביא לישראל את רשת "ספורט דיירקט", רשת הספורט הגדולה בברטניה לציוד ומותגי ספורט של נייקי, פומה, אדידס ועוד. מחירי הרשת נגישים והיא ידועה בסיילים ומבצעים.
ספורט דיירקט מצויה בבעלות קבוצת קמעונאות גדולה (פרייזר גרופ). הרשת מפעילה 670 סניפים ברחבי העולם כאשר הסניפים הקרובים לישראל פועלים בקפריסין.
מדובר בבחינה בלבד, מקור מקורב לנושא אמר כי אם העסקה תצא לפועל ייתכן וויזל יסב את "דרים ספורט" – רשת הספורט שפתח לפני כשנה עם סניף דגל בראשל"צ ומותג פרטי - לרשת הבריטית.
יש לציין כי שוק הספורט בישראל לוהט - עם כניסה של רשתות ספורט זרות לישראל. לאחרונה הושקה רשת הספורט הבריטית JD בזיכיון שקיבל גדעון מוליוב בעלי MGS יבואנית מותגי ספורט.
קבוצת אלקטרה בשליטת האחים זלקינד במו"מ להבאת רשת ספורט נוספת - "אינטרספורט" משווייץ (בעבר היה הזכיון בידי המשביר לצרכן אך הוא לא מומש). זאת בנוסף לרשת דקתלון הצרפתית שכבר פועלת 5 שנים בישראל.
בנוסף, ויזל קיבל זיכיון להביא לישראל את רשת משקפי השמש סאן גלאסס שבבעלות לוקסוטיקה, קונצרן ענק למשקפיים מאיטליה. המטרה של ויזל כפי שהכריז על כך מייק בן ארי, סמנכ"ל הפיתוח העסקי של קבוצת פוקס, בראיון עימו: "עד 2025 להיות מקבוצות הקמעונאות הגדולה בעולם".