סגור

בלעדי
הסנונית הראשונה בשוק המזון: מי עדן מייקרת את מרבית מוצריה ב-5%

החברה הודיעה היום לספקים ולקמעונאים על התייקרות מוצריה, רגע לפני כניסתם לתוקף של המס על משקאות ממותקים והרחבת חוק הפיקדון; מדובר ככל הנראה בתחילתו של גל עליות מחירים בשוק, שנובע בין היתר מעליות במחירי חומרי הגלם. מוקדם יותר היום הזהיר מנכ"ל ויקטורי אייל רביד כי "לפנינו צונאמי של עליות מחירים"

עליות המחירים כבר כאן: לכלכליסט נודע כי חברת מי עדן הודיעה היום (ה') לספקים ולקמעונאים על התייקרות מוצריה. על פי המידע שהגיע לידי כלכליסט, מרבית המוצרים יתייקרו ב-5%. את מוצריה של מי עדן מפיצה חברת יפאורה.
במקביל למהלך של מי עדן, מחירי המשקאות בישראל צפויים להתייקר בקרוב באופן דרמטי בעקבות המס שהטילה הממשלה על משקאות ממותקים, ובהם גם על מוצרי דיאט. על משקה עם סוכר יוטל מס של שקל לליטר, ואילו על משקה דיאט מס של 70 אגורות לליטר. בנוסף לכך, צפויה התייקרות במחירי המשקאות גם בשל הרחבת חוק הפיקדון.
הצעד שמבצעת מי עדן הוא כנראה הסנונית הראשונה בגל עליות מחירים בשוק המזון, שנובע בין היתר מעליות במחירי חומרי הגלם. "הממשלה הזו הולכת להביא עלינו עליה מטורפת ביוקר המחיה כדי לממן את ההוצאות האדירות שלה", אמר היום אחד הקמעונאים. "במקום לתת פטור ממס במים ובסודה במקביל לקנס שהם הטילו על מי ששותה משקאות ממותקים, כולל דיאט, עכשיו הציבור ישלם יותר גם על מים מינרליים. זה הזוי".
1 צפייה בגלריה
מפעל מים מינרלים מי עדן 2
מפעל מים מינרלים מי עדן 2
מפעל מים מינרליים של מי עדן
(צילום: youtube)
הבוקר הזהיר מנכ"ל ויקטורי אייל רביד כי "לפנינו צונאמי של עליות מחירים". לדבריו, "הספקים כבר הודיעו שאחרי עשור שבו לא העלו מחירים, אין להם ברירה".
ממי עדן נמסר בתגובה: "מזה תקופה ארוכה קבוצת מי עדן ספגה התייקרות של עשרות אחוזים בעלויות הייצור של מוצריה, עקב התייקרות משמעותית של חומרי הגלם, עלויות ההובלה ועלויות של ספקים מקומיים. לאחר תקופה ארוכה בה נמנעה מי עדן מלייקר את מוצריה, החליטה החברה על עלייה מתונה במחירי המחירון לרשתות השיווק. מחיר מארז של בקבוקי 1.5 ליטר יעלה ב-1.7% ומחירם של מארזי בקבוקים אישיים יעלה ב-5%. מדובר על עלייה של עשרות אגורות בלבד למארז".