סגור

אושר רשמית: סלמונלה במוצרי שוקולד של שטראוס שלא יצאו מהמפעל

חברת שטראוס קיבלה את תוצאות הבדיקה של המוצרים המוגמרים ואלו אכן התגלו כנגועים; כעת ממתינים לתוצאות בדיקת המוצרים שנאספו מהחנויות; בשטראוס הציעו פיצוי בשוברי קנייה שניתן לממש בשופרסל בלבד, ועוררו את זעם הקמעונאים האחרים

התאמת החשש להימצאות סלמונלה במוצרי השוקולד של עלית מבית שטראוס שעדיין לא יצאו מהמפעל לחנויות. היום (ג') נודע כי חברת שטראוס קיבלה את תוצאות הבדיקה של המוצרים המוגמרים ואלו אכן נמצאו נגועים בסלמונלה. החברה הודיעה על כך למשרד הבריאות.


מדובר במוצרים שלא יצאו מהחברה לחנויות והם נכללים במסגרת הריקול שביצעה שטראוס אתמול. כעת ממתינה שטראוס לתוצאות בדיקת המוצרים שנאספו מהחנויות ואלו צפויות להתקבל ביממה הקרובה.

1 צפייה בגלריה
ריקול איסוף שוקולד עלית שטראוס סלמונלה
ריקול איסוף שוקולד עלית שטראוס סלמונלה
ריקול איסוף לשוקולד עלית
(צילום: איתן גליקמן)

בתוך כך, משרד הבריאות ביצע לאורך היום ביקורת במפעל, שבמסגרתה נעשו מספר פעולות בדיקה נוספות שלאחריהן יוחלט על הצעדים הבאים של המשרד ביחס לשטראוס.
בניסיון להרגיע את הלקוחות הזועמים, הציעו היום נציגי שירות הלקוחות של שטראוס פיצוי כפול על גובה הקנייה של מוצרי השוקולד המחויבים בריקול. אלא שבשטראוס הציעו את הפיצוי בשוברי קנייה שניתן לממש בשופרסל בלבד. הדבר עורר תרעומת בקרב שאר הקמעונאים ובשטראוס פועלים להרחיב את מגוון החנויות בהן ניתן יהיה לממש את הפיצוי.