סגור
יו"ר תגלית אקסל ב ישראל ושותף מנהל ב EY  זיו אבירם  עידית רובין, מנהלת תגלית אקסל וגידי מרק, מנכ"ל תגלית
זיו אבירם, מייסד ונשיא קרן אבירם, מייסד ויו"ר-משותף של OrCam ומייסד שותף של MobilEye, עידית רובין, מנהלת תגלית אקסל וגידי מרק, מנכ"ל תגלית (צילום: אור דוגה )

זיו אבירם: "עשיית הטוב צריכה להיות המשימה העיקרית של העולם העסקי"

מייסד ונשיא קרן אבירם, מייסד ויו"ר-משותף של OrCam ומייסד שותף של MobilEye דיבר באירוע הסיום של תוכנית המנהיגות והעסקים של תגלית. נועה אבירם, יו"ר משותפת של קרן אבירם אמרה, "דרך תחרות Aviram Awards, אנחנו כקרן יכולים לתמוך ביזמים ולייצר שינוי בעזרת חיבור העולם העסקי והחברתי"

"לפני שנה וחצי, ארבעת ילדיי ואני החלטנו להקים קרן משפחתית במטרה לעשות טוב לאנושות ולחבר את העולם העסקי והעולם החברתי למטרה משותפת אחת. היום, כבר לא מדובר באחריות תאגידית, אלא, יש להפוך את עשיית הטוב למשימה העיקרית של העולם העסקי". כך אמר זיו אבירם, מייסד ונשיא קרן אבירם, מייסד ויו"ר-משותף של OrCam ומייסד שותף של MobilEye באירוע הסיום של מחזור 2022 של תוכנית המנהיגות והעסקים של תגלית, "תגלית אקסל", במרכז פרס לשלום ולחדשנות, בציון 12 שנים לתוכנית היוקרתית. במסגרת האירוע שהתקיים ביום רביעי שעבר (10.8) קיים אבירם שיחה מרגשת עם אחת ממשתפות התוכנית, דניאל צ'רנובלסקי מול 200 משתתפים, המנטורים שלהם, הנהלת תגלית ואורחים נוספים.
אבירם הוסיף ואמר כי: "הפרויקט הראשון שלנו בקרן אבירם הוא Aviram Awards, תחרות סטארטאפים במזרח התיכון שהתקיימה לראשונה במרץ האחרון במטרה לקדם ולעודד סטארטאפים לעשות טוב לאנושות בעזרת טכנולוגיה וכלים של העולם העסקי".
1 צפייה בגלריה
מתוך אירוע השיא של תגלית אקסל
מתוך אירוע השיא של תגלית אקסל
מתוך אירוע השיא של תגלית אקסל
(צילום: אור דוגה )
תגלית אקסל היא תכנית המנהיגות העסקית של ארגון תגלית שהוקמה בשנת 2011 במטרה לפתח ולהעצים את הדור הבא של המנהיגים העסקיים בישראל ובתפוצות ולחזק את הקשר לישראל ולעם היהודי, והיא למעשה תכנית העסקים היוקרתית והסלקטיבית ביותר בעולם היהודי. 60 צעירים יהודים מהאוניברסיטאות המובילות בעולם (ביניהן הרווארד, ביה"ס לכלכלה של לונדון LSE, פרינסטון, ייל, סטנפורד, ועוד) העבירו את הקיץ בישראל והשתתפו בתוכנית בת 10 השבועות. 40 מהמשתתפים הגיעו מארצות הברית, בעוד 20 הגיעו מארגנטינה, ברזיל, קנדה, אקוודור, צרפת, מקסיקו, דרום אפריקה, ספרד ובריטניה. עבור 13 מהם מדובר בביקור ראשון לישראל.
קרן אבירם, הוקמה בשנת 2021 על ידי אבירם וארבעת ילדיו: גילי, ניר, נועה וגל מתוך שליחות ומחויבות של המשפחה לקדם אנשים, מיזמים ופתרונות שבכוחם לשנות לטובה את מציאות החיים בארץ ובמזרח התיכון. פעילותה של הקרן משקפת את עולם הערכים של המשפחה – שילוב של חדשנות וטכנולוגיה יחד עם עשייה חברתית, ומתן הזדמנויות – לטובת שיפור מציאות חייהם של אזרחי ישראל והאזור, בהווה – ובעתיד.
באירוע נכחו כלל המשתתפים במחזור 2022 מישראל ומחו"ל, וכן המנטורים שליוו אותם בחברות בהן התמכו במהלך הקיץ: Fiverr, Monday, ארנסט אנד יאנג, WIX, Deloitte, Jfrog, אמדוקס, קרן ההון סיכון ויולה, Axonious, Team8, הבורסה לני"ע בתל אביב, ועוד.
עם סיום התוכנית המשתתפים הופכים לחלק מקהילה גלובלית בה חברים כבר למעלה מ-1,000 צעירים המספקת משאבים והדרכה להתפתחות מקצועית ואישית, ובמקביל מוקדשת לפילנתרופיה. מאז שהוקמה בשנת 2011, חברי הקהילה ובוגרי התוכנית החלו לעבוד בחברות שבהן התמחו, הקימו חברות משלהם – ביניהם כמה "יוניקורנים", השקיעו בסטארטאפים ישראלים כנציגי קרנות הון-הסיכון הגדולות בעולם, גייסו עובדים שהם גם בוגרי הקהילה, ופתחו שותפויות אסטרטגיות עם חברות ישראליות.
באירוע דיברה גם נועה אבירם, יו״ר-משותפת של קרן אבירם ואמרה: "הרצון של אדם לעשות טוב לצד המוטיבציה שלו לייצר השפעה חיובית על העולם הם מהותיים להצלחתו כיזם חברתי, דרך תחרות Aviram Awards, אנחנו כקרן יכולים לתמוך ביזמים אלו ולייצר שינוי בעזרת חיבור העולם העסקי והחברתי".
"שנתיים מאז הקורונה, אנו חווים תחושה של התחדשות ופתיחת פרק חדש בהיסטוריה של מה שנחשב לתוכנית היוקרתית ביותר בעולם היהודי כיום" אמר על הבמה גידי מרק, מנכ"ל תגלית. "אני מזכיר לכם, עם הצלחה, כשרון, ומזל – מגיעה אחריות. כוכב הצפון המשותף שלנו הוא הערכים היהודיים. אני בטוח שעם שובכם הבייתה לא תשכחו את התקופה שהעברתם כאן בישראל".