סגור

ריטיילורס ממנה דירקטור בביג לדירקטור בלתי תלוי בחברה

החברה־הבת של קבוצת פוקס מבקשת למנות לתפקיד את ישראל יעקבי; קבוצת פוקס היא אחת השוכרות הגדולות של קבוצת ביג, ובכלל זה היא שוכרת שטחי מסחר נרחבים במרכזי ביג עבור רשתות הספורט שמפעילה ריטיילורס: פוט לוקר ונייקי

חברת ריטיילורס, חברה־בת של קבוצת פוקס, מבקשת למנות את ישראל יעקבי, דירקטור בקבוצת ביג מרכזי קניות, לדירקטור בלתי תלוי בחברה. קבוצת פוקס היא אחת השוכרות הגדולות של קבוצת ביג, ובכלל זה היא שוכרת שטחי מסחר נרחבים במרכזי ביג עבור רשתות הספורט שמפעילה ריטיילורס: פוט לוקר ונייקי. בזימון לאסיפה מציינת ריטיילורס כי היא ובעלת השליטה בה, קבוצת פוקס, שוכרות מביג חנויות, אך מוסיפה כי העובדה שיעקבי דירקטור בביג לא יוצרת זיקה שפוסלת אותו מלהיות בלתי תלוי, ולמען הזהירות, הוא לא יעסוק בעניינים שקשורים לשכירת שטחים בביג. “לעמדת החברה, כהונתו של מר יעקבי כדירקטור בביג אינה מקימה למר יעקבי זיקה השוללת את כהונתו כדירקטור בלתי תלוי בחברה. למען הזהירות, החברה תפעל להבטיח כי מר יעקבי לא יעסוק במסגרת כהונתו בחברה בנושאים הקשורים בהתקשרויות בין החברה לבין ביג”, מציינת ריטיילורס.
1 צפייה בגלריה
הראל ויזל מנכל ו בעלים של רשת פוקס 22.6.21
הראל ויזל מנכל ו בעלים של רשת פוקס 22.6.21
הראל ויזל. אין זיקה לפי חוק החברות
(צילום: איליה מלינקוב)
ליעקבי זיקה נוספת לפוקס כפי שעולה מהדיווח של ריטיילורס - נושא משרה בפוקס, שהוא גם קרוב של בעל השליטה הראל ויזל, הוא בעל מניות מיעוט שמחזיק בפחות מ־10% בחברה פרטית אשר ביג היא בעלת מניות בה ומחזיקה בכ־20% בחברה. על כך מציינת ריטיילורס כי לעמדתה, “האחזקה של קרובו של בעל שליטה בפוקס במניות של חברה פרטית שביג היא בעלת מניות בה, מבלי שקיים ביניהם הסכם בעלי מניות, אינה עולה כדי זיקה”. ב־11 ביולי אישר דירקטוריון ריטיילורס, בהתבסס על העובדות שהוצגו בפניו בנוגע ליעקבי, “כי הוא סבור שהנסיבות המפורטות לא מהוות ‘זיקה’ כמשמעותה בחוק החברות”.