סגור

מעמיקה פעילות בתחום הלייף סטייל: סטימצקי רוכשת 60% מרשת "פופסי"

רשת חנויות המתנות ומוצרי הפופ, שמפעילה 7 סניפים בפריסה ארצית, הוקמה בשנת 2018 על ידי אסף מור ואמיר ויזר - שימשיכו לנהל אותה גם לאחר הרכישה; המחזור של פופסי בשנת 2020 עמד על כ-5 מליון שקל. מנכ"ל סטימצקי אייל גרינברג: "חלק מאסטרטגיית הצמיחה שלנו בקטגוריית משחקי הקופסא והצעצועים"

רשת סטימצקי מעמיקה את פעילותה בתחום הפנאי ורוכשת 60% מרשת חנויות המתנות ומוצרי הפופ "פופסי", שהקימו אסף מור ואמיר ויזר. במסגרת ההסכם נקבע כי היזמים יישארו לנהל את פופסי.
פופסי הוקמה בשנת 2018 ומפעילה כיום 7 סניפים בפריסה ארצית, בקניוני גבעתיים, אילון, חיפה, עופר רחובות, עזריאלי הוד השרון, מבנה במגדלי תל אביב וקניון רננים.
מהחברה נמסר כי פעילות הרשת צומחת בקצב גבוה והביקושים למוצריה עולים. מחזור הרשת בשנת 2020 עמד על כ-5 מליון שקל, ועד סוף שנת 2021 צפויה להערכת החברה עלייה של 75%.
ההשקעה בפופסי מצטרפת לעסקאות נוספות שעשתה סטימצקי בשנה האחרונה כחלק מתהליך הפיתוח של הרשת, בהן רכישת אתר 'גט בוקס' למכירת ספרים אלקטרוניים ומודפסים ורכישת 15% ממניות קבוצת גולף, בה מכהן אייל גרינברג כמנכ"ל וכמנהל העסקים הראשי, במקביל לתפקידו כמנכ"ל סטימצקי.
רשת סטימצקי, שהחלה את דרכה ופעלה במשך עשורים כרשת ספרים, הרחיבה בשנים האחרונות את פעילותה לתחום הפנאי. זאת בעקבות החוק להגנת הסופרים שנחקק ב-2013 והגביל את פעילות הרשתות, ביחס לשיעורי ההנחה הניתנים ללקוחות. הדבר הוביל לירידה במכירות ספרים והרשתות חיפשו תחומי פעילות קרובים, דרכם יוכלו להגדיל מכירות. החוק תוקן כעבור שלוש שנים באופן שביטל את מרבית ההגבלות שנקבעו בו, אולם הפעילות בתחום הפנאי הכוללת מכירת משחקים, כלי בית ועוד, נותרה והתרחבה.
1 צפייה בגלריה
חנות ספרים סטימצקי
חנות ספרים סטימצקי
סניף של סטימצקי
(צילום: אלעד גרשגורן)
לאחרונה רכשה דיסקונט קפיטל, זרוע ההשקעות של בנק דיסקונט, 20% מסטימצקי, לפי שווי של כ-235 מיליון שקל לרשת.
גרינברג מסר כי "כחלק מאסטרטגיית הצמיחה של סטימצקי בקטגוריית משחקי הקופסא והצעצועים, זיהינו את רשת פופסי כרשת טרנדית, צעירה ובועטת בתחום מוצרי הפופ, האיסוף והאינפולס. אנו מאמינים כי החיבור בין סטימצקי לפופסי ייצר סינרגיה שתביא לצמיחה כלכלית, עם פריסת סניפים נרחבת של סניפים בכל רחבי המדינה".
מאסף מור ואמיר ויזר, מייסדי רשת פופסי, נמסר: "מדובר בעסקה עם שותף אסטרטגי מנוסה ובעל הבנה עמוקה של תחום הקמעונאות בישראל. אנו סבורים שיחד עם סטימצקי, נצליח להביא את פופסי להיות שחקנית משמעותית בתחום מוצרי הפנאי, ומצפים לשיתוף פעולה מוצלח".