סגור

בדרך להורדת מחירים? האוצר פרסם צו לביטול המכס על יבוא דגים

הצו, שפורסם להערות הציבור, כולל ביטול של המכס על מגוון דגים כגון דניס, לברק, לוקוס, טונה ומאכלי ים נוספים. ברקע הכוונה להוריד את המכס עומדים נתונים לפיהם מחירי הדגים בישראל גבוהים ב-24% בהשוואה למדינות ה-OECD

שר האוצר אביגדור ליברמן פרסם היום (ה') צו המבטל את המכס על יבוא דגים טריים, קפואים, מעובדים ומאכלי ים. זאת, במסגרת המהלכים להורדת יוקר מחירי המזון ובתיאום עם שר החקלאות עודד פורר. הצו, שפורסם להערות הציבור, כולל ביטול של המכס על מגוון דגים כגון דניס, לברק, לוקוס, טונה ומאכלי ים נוספים.


כיום, המכס על יבוא פילה דג טרי עשוי להגיע ל-11 שקל לקילו ולייקר באופן משמעותי את המחיר לצרכן. ברקע הכוונה להוריד את המכס עומדים נתונים לפיהם מחירי הדגים בישראל גבוהים ב-24% בהשוואה למדינות ה-OECD. ביטול המכס על יבוא דגים צפוי להוזיל את המחיר לצרכן, להגדיל את הצריכה וכן ולהגדיל את מגוון הדגים המיובאים לישראל.
1 צפייה בגלריה
אימפריית הדגים חנות דגים
אימפריית הדגים חנות דגים
חנות דגים
(צילום: יובל חן)
שר האוצר, אביגדור ליברמן, מסר: "אנו ממשיכים לפעול להוזלת מחירי המזון בישראל כחלק מהמאבק ביוקר המחייה. צעד זה יוזיל את מחירי הדגים בישראל ויטיב עם הצרכן הישראלי. בתקופה הקרובה נפרסם צעדים נוספים בתחום המזון".
משר החקלאות, עודד פורר, נמסר: "זהו עוד צעד במחוייבות שלנו במאבק להורדת יוקר המחיה. במקביל לביטול המכס על יבוא דגים טריים, קפואים, מעובדים ומאכלי ים, תקודם תוכנית לקידום ופיתוח החקלאות המקומית".
בעקבות הודעת האוצר בארגון מגדלי הדגים מתריעים: כח מדיניות האוצר תביא לעליית מחירים כללית בשוק הדגים הטריים בישראל בהווה ובעתיד. אלי שריר, מנכ"ל ארגון מגדלי הדגים בישראל מסר בתגובה: "כפי שהורדת המכס על יבוא הדגים שהחלה ב- 2016 לא התגלגלה במלואה לצרכן ויצרה תלות גוברת של שוק הדגים הישראלי ביבוא, שכעת מתבטאת בעליית מחירים, כך גם הורדת המכס כעת לא תביא לירידה במחיר לצרכן, אלא דווקא לעלייה שלו".