סגור

מסתמן: תו סגול יחליף את מתווה התו הירוק בקניונים

עקב הביקורת קיימו הערב ראש הממשלה נפתלי בנט, שרת הכלכלה, ד"ר שרון אלרעי-פרייס וגורמים נוספים פגישה בה דנו במתווה לקניונים, במקום שימוש בצמידים. פגישה עם נציגי הקניונים תיערך בימים הקרובים. בין ההצעות: הצבת עמדות לבדיקות אנטיגן ועמדות חיסון

אפשר להמשיך ללכת לקניונים, לפחות עד יום ראשון. בדיון שהתקיים הערב בין ראש הממשלה נפתלי בנט לשרת הכלכלה אורנה ברביבאי וסגן השר אביר קארה עלתה האפשרות להחיל תו סגול בקניונים, במקום התו הירוק ומתווה הצמידים שעוררו ביקורת ציבורית נוקבת.


בדיון, שהתקיים בזום, השתתפה גם ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס, ונציגים מקצועיים ממשרדי הממשלה בניסיון להגיע למתווה סגול לקניונים.

2 צפייה בגלריה
נפתלי בנט ו שרון אלרעי פרייס
נפתלי בנט ו שרון אלרעי פרייס
נפתלי בנט ושרון אלרעי פרייס
(צילום: אלעד גרשגורן, רויטרס)

בדיון עלתה הסוגיה של הצבת עמדות לבדיקות אנטיגן מחוץ לקניונים ועמדות חיסון במטרה לעודד את הציבור להתחסן.
אחת השאלות בעניין בדיקות האנטיגן, שעלתה בדיון וטרם הוכרעה, היא אם להטיל את תשלום בדיקת האנטיגן על המבקר שמבקש להיכנס לקניון, או שהמדינה תממן את עלות הבדיקות. מקבלי ההחלטות נוטים להשאיר את התו הירוק במתחמי המזון ובמסעדות בתוך הקניונים.
פגישה נוספת בנושא המתווה הסופי שיוחל על הקניונים תתקיים ביום שישי או ביום ראשון הבא, בהשתתפות נציגי הקניונים, שיצטרכו ליישם בשטח את החלטות הממשלה.
במקור ביקשה הממשלה להחיל תו ירוק בקניונים ולהבדיל באמצעות צמידים בצבעים שונים בין מחוסנים לבין לא מחוסנים שנכנסים לקניונים. אלא שהקניונים שלחו מכתבי התראה, איימו לפנות לבג"ץ והודיעו נחרצות שאין להם כוונה ליישם את ההחלטה המסתמנת, שמשמעותה תיוג אנשים וחשיפת פרטים רפואיים.

2 צפייה בגלריה
עומס קניון עיר ימים נתניה
עומס קניון עיר ימים נתניה
קניון עיר ימים, נתניה
(צילום: ראובן שוורץ)