$
בורסת ת"א

מיט-טק רוכשת חברה בינלאומית המפתחת שומן מתורבת

החברה המפתחת בשר מתורבת חתמה על מזכר כוונות לרכישת החברה תמורת 17.5 מיליון דולר. הנרכשת פיתחה טכנולוגיה ייחודית לייצור שומן מתורבת מסוג בקר, עוף ואווז, אותו ניתן לשלב עם בשר מתורבת ולהקנות לו מרקם של בשר אמיתי. ההסכם צפוי להיחתם עד סוף החודש

נורית קדוש 18:3109.09.20

מיט-טק הפועלת לפיתוח בשר מתורבת, חתמה על מזכר כוונות לרכישת חברה בינלאומית העוסקת בפיתוח טכנולוגיה לייצור שומן מתורבת המופק מתאי גזע מהחי, ללא הרג בעלי חיים, וזאת בתמורה ל-17.5 מיליון דולר. החברה הנרכשת פיתחה טכנולוגיה ייחודית לייצור שומן מתורבת מסוג בקר, עוף ואווז, אותו ניתן לשלב עם בשר מתורבת ולהקנות לו מרקם של בשר אמיתי, דוגמת פטה אווז המופק ללא פגיעה בבעלי חיים. מניית מיט-טק זינקה היום ב-9.3%.

 

 צילום: עמית שעל

 

 

חלק מהתמורה ישולם באמצעות העברת מניות מיט-טק, כשהמחיר לפיו תוקצה כל מניה יחושב לפי מחירה הממוצע של מניית החברה ב-30 ימי המסחר לפני ההסכם הסופי, כאשר יחתם.

 

שדרת הניהול של חברת המטרה תמשיך לכהן בתפקידה למשך תקופה של שנתיים לפחות על מנת להמשיך ולפתח את הטכנולוגיה שלה ולשלב אותה עם זו של מיט-טק, כמו גם כדי להגיע ליעדים ואבני דרך שיקבעו.

 

הצדדים ישלימו בדיקת נאותות ויחתמו על הסכם סופי עד לסוף החודש. בשל מגבלות הקורונה בעולם, הצדדים יוכלו להאריך תקופה זו בהסכמה משותפת.

 

השבוע החלה חברת הבת, צ'יקן מיט-טק, בפיתוח תהליך לגידול ויצירת בשר עוף מתורבת ללא הרג בעלי חיים. במסגרת פיתוח בשר העוף, מתכוונת החברה לפתח בשר עוף שגדל במעבדה, בין היתר, לצורך יצירת מוצרים היברידיים, המבוססים על בשר עוף מתורבת, על בשר מתורבת, ועל מוצרים מהצומח. מהלך זה יאפשר את הרחבת סל מוצריה והעמקת פעילותה בשוק המזון.

x