$
הייטק והון סיכון

פרגרין גייסה קרן רביעית בהיקף 115 מיליון דולר להשקעה במדעי החיים

בין החברות הבולטות בהן השקיעה: CartiHeal שפיתחה שתל לתיקון פגיעות סחוס ואלף פארמס שמפתחת בשר מלאכותי. הקרן רשמה עד היום 10 אקזיטים בהיקף של 2 מיליארד דולר

הגר רבט 12:1709.12.19
קרן ההון סיכון הישראלית פרגרין (Peregrine Ventures), המשקיעה בתחום הרפואה ומדעי החיים, הודיעה היום (ב') על גיוס קרן רביעית בהיקף של 115 מיליון דולר. פרגרין, שהוקמה ב-2001, מנהלת היום מעל ל-200 מיליון דולר. בין חברות הפורטפוליו הבולטות שלה ניתן לציין את CartiHeal שפיתחה שתל לתיקון פגיעות סחוס ואת אלף פארמס שמפתחת בשר מלאכותי במעבדה.

מפרגרין נמסר כי היא רשמה עד היום 10 אקזיטים בשווי מצטבר של יותר מ-2 מיליארד דולר. בין האקזיטים הבולטים ניתן למנות את Valtech, Neovasc, B-Balloon, Eximo ו-Rocketick. את הקרן הקימו איל ליפשיץ ובועז ליפשיץ, ושותפים בה גם ליאור שחורי, תמיר טל וטל קרסו. פרגרין 4 מצטרפת לפרגרין 3 שגייסה לפני כשנתיים 75 מיליון דולר שהושקעו ב-25 חברות פורטפוליו.

וולטק קרדיו שנמכרה בכמיליארד דולר וולטק קרדיו שנמכרה בכמיליארד דולר צילום: נמרוד גליקמן

 

מהקרן נמסר שפרגרין 4 זכתה לביקוש יתר וקיבלה השקעות ממוסדיים ישראליים, לצד גופי השקעה מישראל, ארה"ב, אירופה ואוסטרליה. הקרן תמשיך להשקיע בחברות סטארט-אפ בתחום הרפואי בסבבי גיוס הון בשלבים מוקדמים ובשלבים מאוחרים. פרגרין היא גם הבעלים של אחת החממות הוותיקות בישראל, חממת אינסנטיב באריאל שפועלת בתחום הטכנולוגיה הרפואית.

 

איל ליפשיץ, שותף מנהל בפרגרין, מסר כי: "הביקוש הרב להשקעה בפרגרין 3, קרן של 75 מיליון דולר שסגרנו לפני שנתיים, וכן להשקעה בפרגרין 4, הוא תוצאה של אמון המשקיעים בצוות שלנו ובמודל ההשקעות. טכנולוגיות רפואיות מישראל מושכות ביקוש עצום ויוצרות הזדמנויות אדירות. בחרנו להגביל את היקף פרגרין 4 ל-115 מיליון דולר משום שאנחנו מאמינים שזהו הגודל המתאים ביותר לצוות הניהול שלנו וליכולתו למצוא את מיטב ההזדמנויות ולסייע באופן פעיל לחברות להשיג את יעדיהן".
x