סגור

מי תהיה המנצחת הגדולה של יורו 2020?

חברת טאבולה מספקת הצצה להעדפות הקוראים, על סמך ניתוח של 2.7 מיליארד עמודים נצפים מתחילת השנה. מי הקבוצה הפופולרית בכל בית, איזה משחק הכי מעניין את האוהדים ומי עשויה להיות המנצחת הגדולה של הטורניר?

חודשי הקיץ מתקרבים ועמם גם גביע אופ״א יורו 2020. אוהדי הקבוצות כבר מחכים ומצפים לאירוע הגדול של השנה - הטורניר ה-16 של אליפות אירופה בכדורגל. והשאלה המסקרנת כמו תמיד - איזו קבוצה תיקח את הגביע?
לטאבולה שיתופי פעולה ארוכי טווח עם אתרי תוכן מובילים בארץ ובעולם ולחברה דאטה ייחודי הנוגע לצריכת התוכן באתרים אלו. ניתחנו קרוב ל-2.7 מיליארד עמודים נצפים, מתחילת השנה ועד עכשיו וגילינו באילו קבוצות ובאילו שחקנים, הגולשים ברחבי הרשת הפתוחה (Open Web) מביעים הכי הרבה עניין.

ספרד שולטת, בזמן שצרפת מטפסת מעל גרמניה ופורטוגל

בהתבסס על מספר העמודים הנצפים הקשורים ליורו 2020, ניתחנו את דירוג הפופולריות של הקבוצות השונות במסגרת הבתים. בעוד שהתוצאות ייתפסו כצפויות למדי בקרב אוהדי הכדורגל, ראינו גם מספר נתונים מפתיעים.
הקבוצה הפופולרית ביותר בבית א׳ היא לא אחרת מאשר - איטליה. בעוד שמצד אחד זה לא מאוד מפתיע בהינתן הקבוצות המתחרות בבית זה, כן חשוב לזכור שאיטליה כלל לא הצליחה לעלות למונדיאל 2018 ברוסיה, לאחר שהודחה על ידי שוודיה בשלב הפלייאוף.
הולנד הנמצאת בבית ג׳ וספרד הנמצאת בבית ה׳ מובילות בדירוג הפופולריות במסגרת הבתים שלהן, נתון לא מפתיע בהינתן הדומיננטיות של שתי הקבוצות בסצינת הכדורגל הבינלאומית.
ייתכן והנתון המפתיע ביותר מגיע מגזרות צרפת וקרואטיה, שתי קבוצות שהתחרו זו בזו בגמר מונדיאל 2018. באותה שנה ניצחה נבחרת צרפת את קרואטיה בתוצאה 4-2 והביאה את הגביע הביתה לרחובות השאנז אליזה. היינו מצפים כי התעניינות האוהדים בשתי קבוצות אלו תהיה אולי הגבוהה ביותר ונוכחנו לראות שזה אינו המצב.

קבוצת החלומות

את ״קבוצת החלומות״ של הטורניר ה-16, יצרנו ע״פ התעניינות האוהדים ומספר העמודים הנצפים עבור כל אחד מהשחקנים השונים.
כפי שאפשר לראות, זלאטן איברהימוביץ' נכנס ל״קבוצת החלומות״. הדירוג הזה נובע בעיקר מהעלייה בהתעניינות הגולשים ובמספר העמודים הנצפים בעקבות חזרתו של איברהימוביץ' לקבוצה הלאומית, אחד הנושאים המדוברים ביותר סביב גביע אופ״א יורו 2020.
השחקן וירג'יל ואן דייק גם הוא חלק מ״קבוצת החלומות״ שלנו, על אף היעדרו ממרבית העונה בשל פציעה. השאלה האם יחלים בזמן ליורו 2020 הציתה התעניינות רבה בקרב אוהדי ספורט. התשובה לשאלה זו עדיין איננה ברורה, אך מנהל הקבוצה ההולנדית, פרנק דה בור, אמר שסיכויו של ואן דייק לשוב עוד השנה ״לא סבירים״.

המשחקים החמים של שלב הבתים

36 משחקים יתקיימו בשלב הבתים. לפי הדאטה של טאבולה, גילינו לאילו משחקים האוהדים הכי מצפים בכל בית.
5 צפייה בגלריה
טאבולה שיווקיסט 4
טאבולה שיווקיסט 4
טאבולה שיווקיסט 4
אחד המשחקים ביורו 2020 המסקרנים ביותר מבחינת האוהדים הוא כמובן המשחק של צרפת נגד פורטוגל, זאת לאחר שבשנת 2016 הנבחרת הפורטוגלית הביסה את צרפת 1-0 לאחר הארכה, וזכתה בגביע היורו 2016. זוכרים את אדר עובר בין שחקני ההגנה של צרפת ואז מבקיע גול בבעיטה אדירה לצידו הימני של הוגו לוריס? בהתבסס על מספר העמודים הנצפים, אנחנו יכולים לשער שזה יהיה המשחק עליו כולם ידברו.

מי תהיה הקבוצה שתזכה ביורו 2020

אם הקבוצה המנצחת של הטורניר היתה נקבעת ע״פ כמות התוכן שהגולשים צורכים אונליין על הקבוצות השונות, ספרד היתה לוקחת הביתה את הגביע.
ביססנו את סיכויי ההצלחה של כל קבוצה ע״פ מס׳ העמודים הנצפים אודותיה ויצרנו סימולציה של הגמר.
על פי הסימולציה שלנו - איטליה, צרפת, ספרד והולנד יגיעו לחצאי הגמר, צרפת וספרד יתמודדו זו כנגד זו במשחק הגמר וספרד היא זו שתהיה המנצחת הגדולה.