$
נדל"ן עולמי

אחרי שהוריד 74% מהמחיר: מיליארדר הגידור מצא קונה לפנטהאוז במנהטן

סטיב כהן, מייסד קרן הגידור Point72 ובעלי הניו יורק מטס, ביקש במקור על הדופלקס 115 מיליון דולר, אך לא הצליח למצוא קונה. אחרי 8 שנים בשוק הצליח כהן למצוא קונה ששילם 29.5 מיליון דולר עבור הדירה הנמצאת בקומות ה-51 וה-52 במגדל One Beacon Court במנהטן

חדשות חוץ 15:2113.04.21
מנהל קרנות הגידור סטיב כהן מצא בשעה טובה קונה לפנטהאוז שלו במנהטן. זה לקח לו שמונה שנים וחייב הורדה של 74% במחיר המבוקש.

 

 

כהן מנסה למכור את הדופלקס היוקרתי בגודל 836 מ"ר מאז 2013, אותה השנה בה הואשם בשימוש במידע פנים בקרן SAC שהקים והורחק למספר שנים מניהול השקעות. לפי הדיווח בסוכנות בלומברג נחתם השבוע החוזה לרכישתו.

הבניין One Beacon Court במנהטן ניו יורק הבניין One Beacon Court במנהטן ניו יורק צילום: Elegran

 

כהן, המייסד של קרן הגידור Point72 והבעלים של קבוצת הבייסבול הניו יורק מטס, ביקש במקור על הדירה 115 מיליון דולר, שהפכו אותה באותה תקופה לנכס היקר ביותר שמוצע למכירה בניו יורק. אולם, הוא נאלץ להוריד את המחיר כמה פעמים, וב-2019 אף חתך את המחיר ב-70 מיליון דולר ובסופו של דבר המחיר ירד ל-29.5 מיליון דולר. עם זאת, המחיר הסופי עוד לא נחשף כי העסקה עדיין לא הושלמה. כהן עצמו שילם עבור הנכס 24 מיליון דולר ב-2005.

 

הדירה שוכנת בקומות ה-51 וה-52 במגדל One Beacon Court במנהטן שלו 54 קומות. היא כוללת 5 חדרי שינה, 6 חדרי רחצה ותקרה בגובה 7.3 מטרים בסלון, משם גם אפשר להשקיף על סנטרל פארק. חדר השינה הראשי הוא בגודל 185 מ"ר.

 

הקונים חזרו לשוק דירות היוקרה במנהטן

 

בבעלותו של כהן, שהונו נאמד ב-16 מיליארד דולר, גם נכסים בגריניץ' וילג' ובהמפטונס. ב-2016 הוא הרס את האחוזה שלו במזרח המפטון ובנה במקומה בית חדש, זאת לאחר ששילם 62.5 מיליון דולר עבור האחוזה רק שלוש שנים קודם לכן. ב-2019 הוא מכר טריפלקס בווסט וילג' עבור 30 מיליון דולר וכיום הוא בתהליכי בניית בית נוסף בגריניץ' וילג'.

 

מכירת הדירה מייצגת את מגמת חזרת הקונים לשוק דירות היוקרה של מנהטן, שמנצלים את הירידות החדות במחירים בשל ההיצע הגבוה. כך למשל בשבוע שעבר נחתמו 51 חוזים לרכישת נכסים במנהטן בשווי 4 מיליון דולר ויותר, זה היה השבוע ה-30 ברציפות עם מעל 30 עסקאות לנכסים בטווח המחירים הזה.

 

 

הסלון הסלון צילום: Douglas Elliman

 

 

 

 

נוף מהקומה ה-51 נוף מהקומה ה-51 צילום: Douglas Elliman

 

 

 

 

 

מטבח ופינת אוכל מטבח ופינת אוכל צילום: Douglas Elliman

 

 

חדר השינה חדר השינה צילום: Douglas Elliman

 

 

 

חדר האמבטיה חדר האמבטיה צילום: Douglas Elliman

 

 

 

 

 

x