$
נדל"ן עולמי

הפנטהאוז היקר ביותר בניו יורק לא מצא קונה; מחירו נחתך ב-70 מיליון דולר

הדופלקס בן 16 החדרים נחשב ב-2013 לנכס היקר ביותר שהוצע למכירה במנהטן כאשר איל קרנות הגידור שהסתבך, סטיבן כהן, ביקש תמורתו 115 מיליון דולר. אחרי שלא מצא קונה הוריד כהן את המחיר המבוקש מספר פעמים, וכעת יסתפק ב-45 מיליון דולר

שירות כלכליסט 16:4715.01.19
איל קרנות גידור ההון סטיבן כהן נאלץ להוריד שוב את המחיר המבוקש עבור הפנטהאוז שלו בניו יורק, וחותך את המחיר ב-70 מיליון דולר.

כהן, מייסד קרן הגידור האגדית SAC שנסגרה בעקבות שערוריית סחר במידע פנים, העמיד לראשונה למכירה את הדופלקס הכולל 16 חדרים במנהטן ב-2013, אז ביקש תמורתו 115 מיליון דולר – סכום שהפך אותו לדירה היקרה ביותר שהוצעה באותו זמן למכירה בניו יורק.

           

הבניין שבו הפנטהאוז של סטיבן כהן הבניין שבו הפנטהאוז של סטיבן כהן צילום: Elegran

 

              

אולם כהן לא הצליח למצוא מוכר, ובשנים שחלפו הוריד כבר מספר פעמים את המחיר המבוקש. כבר בסוף 2013 הוריד את המחיר ל-98 מיליון דולר ושנה לאחר מכן ל-82 מיליון דולר. כעת מסתפק משקיע קרנות הגידור ב-45 מיליון דולר.

 

הדירה, בכתובת וון ביקון קורט (One Beacon Court), מורכבת משתי יחידות שחוברו יחד ונרכשו ב-2005 על ידי חברה בבעלותו של כהן תמורת 26 מיליון דולר. הדופלקס המאוחד מתפרס על פני 836 מ"ר, וכולל סלון עם תקרות גבוהות וחלונות זכוכיות מהרצפה עד לתקרה.

הפנטהאוז כולל סלון גדול עם חלונות לאורך כל הקירות הפנטהאוז כולל סלון גדול עם חלונות לאורך כל הקירות צילום: Douglas Elliman


 

         

הדירה כוללת גם מטבח המעוצב בשיש גרניט שחור, חדר מדיה וחדר נפרד לעובדים בקומה הראשונה. בקומה השנייה נמצא חדר משפחה וכן שלושה חדרי שינה וסוויטה מרכזית שכוללת חדר עבודה ושני חדרי רחצה.

 

 צילום: Douglas Elliman

 

      

הבניין הוא חלק ממתחם מגדלי בלומברג בין שדרת לקסינגטון והשדרה השלישי בעיר, ונבנה ב-2005. הוא מציע לדיירים חדר כושר, חדר מסאז' וחדר משחקים לילדים. בעבר התגוררה בבניין ביונסה, שעברה ב-2017.

 

כהן ייסד את קרנות הגידור SAC קפיטל ו-Point72, אולם ב-2013 הואשמה SAC בסחר במידע פנים ונדרשה לשלם קנס של 1.8 מיליארד דולר. כהן הורחק למספר שנים מניהול כספים והשקעות.

   צילום: Douglas Elliman

 

 

 

     צילום: Douglas Elliman

 

 

 

   צילום: Douglas Elliman

 

בטל שלח
  לכל התגובות
  x