$
חדשות נדל"ן

בעלי דירות בקריית מאיר בת"א יוצאים במכרז התחדשות ייחודי

לפי התוכנית, היזם שיזכה במכרז ישפץ וישמר את הדירות והבניינים שלהם - מתחם בן 12 בניינים עם חצר משותפת שהוקם בשנות ה־30 - תמורת זכויות בנייה של 10,586 מ"ר שקיימות במגרש שינוידו למקום אחר בעיר

שלומית צור 07:5011.03.21

בעלי הדירות בקריית מאיר בתל אביב יוצאים למכרז יוצא דופן של שימור והתחדשות עירונית, כך נודע ל"כלכליסט".

 

לפי התוכנית, היזם שיזכה במכרז ישפץ וישמר את הדירות והבניינים שלהם - מתחם בן 12 בניינים עם חצר משותפת שהוקם בשנות ה־30 - תמורת זכויות בנייה של 10,586 מ"ר שקיימות במגרש שינוידו למקום אחר בעיר.

 

 

 

הפרויקט יושב על 15 דונם בין אבן גבירול ממערב, דובנוב ממזרח, מאנה מדרום וצייטלין מצפון. הבניינים, בני 3 קומות מעל קומת קרקע, כוללים 156 דירות ומוגדרים לשימור ללא מגבלות מחמירות. היזם נדרש לשנות את הגדרת הבניינים לשימור מחמיר.

 

לבניינים יתווספו ארבעה חניונים תת־קרקעיים, ובעלי הדירות יקבלו תוספת של 12 מ"ר, ממ"ד וחניה. כן יתווספו לבניינים מעליות ויתבצע שיקום מלא של כל חזיתות הבניינים. בתקופת הבנייה יידרש היזם לממן עבור בעלי הדירות מגורים חלופיים בסביבת הפרויקט.

 

"מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בהיקף הזכויות המנוידות, בהיקף היחידות והבניינים המשומרים ובמיקום", אומר עו"ד איתמר פנץ, שותף וראש מחלקת התחדשות עירונית במשרד סלומון ליפשיץ ושות’, אשר מוציא את המכרז. תכנון הפרויקט נערך על ידי משרד האדריכלים פרייס פילצר יעבץ ומשרד האדריכלים אמנון בר אור טל גזית.

המתחם בת”א. דורשים שימור מחמיר המתחם בת”א. דורשים שימור מחמיר צילום: יריב כץ

 

 

 

 

x