$
חדשות נדל"ן

עו"ד של דיירים בפינוי־בינוי תבע לשון הרע את אחד המיוצגים על הודעת וואטסאפ

עו"ד ליאור עמידור הגיש תביעת דיבה לבימ"ש השלום בת"א נגד אח של בעלת דירה בפרויקט פינוי־בינוי ברמת גן בגלל 8 הודעות שכתב בקבוצת הווטסאפ של הפרויקט; עם זאת, כמה ימים לאחר הגשת התביעה הסיר אותה עמידור בעקבות הסכם בין הצדדים

דותן לוי 08:0620.01.21

 עו"ד ליאור עמידור, מעורכי הדין הפעילים בתחום ההתחדשות העירונית ומי שכבר תבע בעבר כמה דיירים שאותם ייצג, הגיש תביעת דיבה לבית משפט השלום בתל אביב נגד אח של בעלת דירה בפרויקט פינוי־בינוי ברמת גן בגלל 8 הודעות שכתב בקבוצת הווטסאפ של הפרויקט.

 

 

 

סכום התביעה עמד על 250 אלף שקל, אך בתביעה כתב עמידור כי נקב בסכום זה רק בשל גובה האגרה, ובפועל הסכום צריך לעמוד על 800 אלף שקל. עם זאת, כמה ימים לאחר הגשת התביעה היא הוסרה על ידי עמידור בהסכם שהתקבל בין הצדדים, שסירבו לפרט מה היו ההסכמות.

 

עמידור נבחר לייצג את הדיירים בפרויקט ברחוב הררי 14-4 של היזם אפי כץ, מבעלי חברת עינב, שעמו עמידור נמצא בסכסוך משפטי.

 

 

עו"ד ליאור עמידור עו"ד ליאור עמידור צילום: יוסי כהן

 

לפי כתב התביעה, אחותו של הנתבע היא בעלת דירה בפרויקט, ואחיה, עורך דין בהכשרתו, ייצג אותה ואף נבחר לנציגות הדיירים. הבסיס המרכזי לתביעה הוא הודעות הווטסאפ ששלח האח. כך לדוגמה, לפי כתב התביעה, בהודעה מ־19 בנובמבר 2020 כתב הנתבע: "אנחנו נדרוש מהיזם לממן את הייעוץ החיצוני שאנחנו נבחר, וכן, לצערי מניעים לעורך הדין לעכב את הכל לא חסר".

 

בהמשך כתב: "מן הסתם שלא היזם יבחר את עורך הדין אלא אנחנו, ונביא מישהו מחמשת המשרדים הגדולים בארץ שאין ספק לגבי מקצועיותו, יושרו וניסיונו".

 

עמידור טוען כי מדובר במהלך ערמומי ומתוכנן של הנתבע שנועד להטיל בו דופי. במסרונים שפרסם עמידור בנספחי התביעה ניתן לראות תכתובות של דיירים נוספים, אך התביעה היא רק נגד אחד.

x