$
חדשות נדל

נתנאל גרופ זכתה במכרז לקרקע ל-405 דירות בביתר עילית תמורת 147 מיליון שקל

החברה זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל ומשרד השיכון, בו התמודדו 7 חברו יזמיות, להקמת שכונת מגורים חדשה בישוב החרדי. משרד השיכון פועל להכפלת מספר הדירות בקרקע

שלומית צור 11:1824.11.20

רשות מקרקעי ישראל ממעיטה בפרסום מכרזים לרכישת קרקעות, ומספר רב של חברות יזמיות מתחרות על רכישת הקרקעות במכרזים הבודדים שיוצאים לאוויר. על הרקע הזה דיווחה חברת נתנאל גרופ כי זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל ומשרד השיכון לרכישת קרקע בביתר עילית, תמורת 147 מיליון שקל.

 

הקרקע מיועדת להקמת 405 יחידות דיור בבנייה רוויה נמוכה ו-4,000 מ"ר שטחי מסחר, כאשר בגין הקרקע תשלם נתנאל 75 מיליון שקל, בעוד שעלויות הפיתוח עומדות על 72 מיליון שקל. למכרז ניגשו 7 חברות, מהן הצעתה של נתנאל היתה הזוכה, בפער של למעלה מ-10 מיליון שקל מההצעה השנייה בגובהה שעמדה על 64 מיליון שקל עבור מרכיב הקרקע. הערכת השמאי לקרקע עומדת על 76 מיליון שקל.

 

ביתר עילית ביתר עילית צילום: אלכס קולומויסקי

 

ביתר עילית היא עיר המאופיינת באוכלוסייה חרדית וממוקמת כ-8 ק"מ דרום-מערבית לירושלים. הקרקע ממוקמת בשטח המכונה "גבעה ג'". תוכנית בנין העיר המאושרת בקרקע, מאפשרת הקמת 405 יחידות דיור, אולם משרד הבינוי והשיכון מקדם תב"ע, הנמצאת לפני הפקדה, אשר צפויה עם אישורה להגדיל את כמות יחידות הדיור ל-780 יחידות דיור, כאשר הקמת היחידות הנוספת מותנית בתוספת כספית.

 

"הזכייה במכרז זה היא צעד משמעותי נוסף להרחבת פעילותינו בתחום מתחמי המגורים, הכוללים לצד הקמת מבני מגורים גם בניית שטחי מסחר, בדומה לפרויקטים אותם ביצענו בעבר", מסר יו"ר החברה אריה נתנאל. "מדובר בפרויקט משמעותי שילווה את החברה בשנים הקרובות, ואנו ממשיכים לבחון כל העת ביצוע עסקאות חדשות התואמות את יכולות החברה".

x