$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

רוכשי דירות מרמי שבירו בראש העין תובעים: איחר בתשעה חודשי מסירה

145 רוכשי דירות בפרויקט מחיר למשתכן של חברת רמי שבירו בראש העין תובעים 8.5 מיליון שקל בטענה שהדירות נמסרו באיחור ונגרם להם נזק רב, והחברה התנערה מאחריות ומפיצוי הולם. שבירו: העיכוב נובע ממחדלים של עיריית ראש העין

מסירת הדירות על ידי רמי שבירו באיחור גרמה נזקי כספי משמעותי - כך טוענים 145 רוכשי דירות בפרויקט מחיר למשתכן ראש העין, שהגישו אתמול תביעה נגד חברת רמי שבירו הנדסה בנייה והשקעות בהיקף 8.5 מיליון שקל. הפרויקט נבנה בשכונת הנביאים מתחם E בראש העין הכולל מאות יחידות דיור בו זכתה שבירו במכרז.

 

בתביעה טוענים 145 הדיירים כי הדירות נמסרו במועדים מאוחרים יותר מאלה שהתחייבה החברה, וחלק מהדירות אף נמסרו באיחור של 9 חודשים.

 

 

אחד מהתובעים הוא מ', שהוא ורעייתו זכו בהגרלת מחיר למשתכן במרץ 2019. לדבריו, "על פי חוזה האכלוס הייתי אמור להיכנס לדירה בספטמבר של אותה שנה, אלא שקיבלנו את המפתחות ביוני 2020. כמעט 9 חודשים אחרי. הם טענו שזה לא באשמתם, ואחרים הם האחראים לאיחור". לטענתו, כתוצאה מהאיחור הם נאלצים בין השאר להמשיך להסיע את בנם למשפחתון בפתח תקוה אף שכבר עברו לדירה ראש העין.  

רמי שבירו, מבעלי החברה. "לא אחראים" רמי שבירו, מבעלי החברה. "לא אחראים"

 

"כששאלנו בחברה לגבי פיצוי הפנו אותנו לעורכי דין מטעמם שאמרו שזה בבדיקה. במעמד קבלת הדירה הציעו לנו פיצוי כספי של בערך שליש ממה שהחוק מאפשר לנו", מוסיף מ'.

 

רמי שבירו הוא בעליה של החברה שנושאת את שמו, יחד עם אשתו עו"ד רונית שבירו. החברה בונה בעיקר פרויקטים למגורים ומבצעת בנייה במסגרת פרויקטים של מחיר למשתכן. בתחילת השבוע הודיעה פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) לבאי כוחם של חברת רמי שבירו ו־5 חשודים נוספים, כי בכוונתה להגיש כתב אישום נגדם, בכפוף לשימוע, בגין גרם מוות ברשלנות של פועל באתר בגליל ים בהרצליה. ב־2017 עוכב רמי שבירו לחקירה בחשד כי שיחד בכירים בעיריית כפר סבא אך התיק נגדו נסגר מאז.

 

בתביעה שהגישו אתמול, טוענים 145 התובעים, באמצעות עוה"ד סימון טוסון ויהודה שטרן ממשרד עורכי הדין הרטבי בורנשטיין בסון ושות', כי שבירו הודיעה הם כי רק כמה ימים לפני מועד המסירה שנקבע בחוזה כי המסירה תידחה, ובעקבות זאת נאלצו להתארגן במהירות למציאת דיור חלופי ולעשות אינספור סידורים ושינויים נוספים בחייהם.

 

עוד הם טוענים כי "הנתבעת המשיכה את ההתנהלות המזלזלת והמניפולטיבית שלה גם במענה לפניות לתשלום פיצויים בגין האיחור במסירה".

 

במסגרת התביעה טוענים התובעים גם כי פנו באמצעות עורכי דינם בנוגע לתשלום הפיצוי המגיע לדיירים כתוצאה מהאיחור והנזקים שנגרמו להם ובין השאר בהתאם לחוק מכר דירות, אך הנתבעת "התנערה מאחריותה".

 

מנגד, טענה שבירו במכתב תגובה ששלחה היועצת המשפטית של החברה, עו"ד עדי ולוורט מרון לבאי כוח התובעים עוד ביולי האחרון כי העיכוב לא היה בשליטת החברה.

 

עו"ד סימון טוסון עו"ד סימון טוסון

משבירו נמסר: "העיכוב במסירת הדירות נגרם מגורמים שאינם בשליטת החברה ונובע ממחדלים חמורים והפרת התחייבויות של הרשות המקומית, שהתעכבה בהשלמת עבודות הפיתוח והתשתיות החיוניות לקבלת טופס 4. סיבות אלו הוצגו במכתבי עדכון שנשלחו לרוכשים לאורך תקופת ביצוע הפרויקט. החברה תלמד את התביעה ותשיב בבית המשפט".

 

מעיריית ראש העין לא נמסרה תגובה.

 

* * *

 

עיריית ראש העין כבר התערבה בעבר

 

טענות חוזרות נגד שבירו לעיגול פינות בפרויקטים

 

מאז שהחלה יוזמת מחיר למשתכן, התרבו הסיפורים על קבלנים שמנסים לעגל פינות לטובתם. חברת רמי שבירו שפעילה מאוד במחיר למשתכן, מתבלטת כמי שלקחה את ההתנהלות הזו, שנובעת במידה מסוימת ממבנה המכרזים במחיר למשתכן, כמה צעדים קדימה.

 

אשתקד חשף תחקיר "כלכליסט" כיצד ברבים ממיזמי מחיר למשתכן שבהן מעורבת שבירו היא מוצאת פרצות שמאפשרות לה להגדיל לכאורה את רווחיה על חשבונם של רוכשי הדירות. כך, בפרויקט בראש העין הציגה החברה בתחילה למכירה את הדירות הגדולות יותר, בשטח של 161 מ"ר, במחירים שמגיעים לכ־2 מיליון שקל. מחיר הדירות הקטנות ביותר, בשטח של כ־110 מ"ר, החל בכמיליון שקל, אף שבמכרז שבו זכתה החברה ביוני 2016 נקבע כי המחירים בפרויקט יתחילו ב־980 אלף שקל.

 

במקרה זה נדרשה התערבות משרד השיכון, בשיתוף עם העירייה, שהביאה לשינוי התב"ע והקטנת שטח הדירות.החברה טענה אז בתגובה: "בראש העין היתה יוזמה מצד העירייה ומשרד הבינוי והשיכון להוסיף יחידות דיור בפרויקט".

שירות כלכליסט

x