$
חדשות נדל"ן

חברת הסייבר Proofpoint תחליף את בזק בעזריאלי: שכרה 6,000 מ"ר במגדל המשולש בת"א

החברה האמריקאית שכרה 4 קומות בתמורה לסכום של כ-45 מיליון שקל לתקופה של 5 שנים; דמי השכירות גבוהים בכ-60% מאלה שקיבלה עזריאלי מחברת בזק שהייתה מהשוכרים הראשונים; במקביל חברת הסטארט אפ Lusha שכרה שטחי משרדים ששימשו קודם לכן את IDB במגדל

דותן לוי 15:1308.09.20

חברת הגנת הסייבר האמריקאית פרופפוינט (Proofpoint) שכרה 4 קומות (11-14) במגדל המשולש של עזריאלי בתל אביב. הקבוצה חתמה עם עזריאלי על הסכם לשטח כולל של כ-6,000 מ"ר לתקופה של 5 שנים עם אופציה ל-5 שנים נוספות. על פי הערכות דמי השכירות שתשלם יעמדו על כ-125 שקל למ"ר לכל התקופה מדובר על כ-45 מיליון שקל.

 

 

 

 

פרופפוינט היא בין החברות שיחליפו את בזק ששכרה שטחים עצומים במגדל ועברה לעזריאלי חולון. החלפת השוכרים משקפת לעזריאלי זינוק בדמי השכירות של הקומות הללו היות ובזק שהייתה בין השוכרים הראשונים במגדל שילמה כ-78 שקל למ"ר, 60% מתחת לסכום אותו תשלם פרופפוינט. חברה נוספת ששכרה שטחים במגדל על חשבון השטחים שפינתה בזק היא אינטל שחתמה לאחרונה על הסכם לשכירת ארבע קומות במגדל עבור חברת הבאנה לאבס אותה רכשה בדצמבר 2019.  

מגדל עזריאלי מגדל עזריאלי צילום: יאיר שגיא

 

במקביל לעסקת פרופפוינט שכרה חברת הסטארט אפ הישראלית Lusha את הקומה ה-44 במגדל המשולש של עזריאלי ומחליפה את חברת IDB שעברה למגדל TOHA של אמות. Lusha שכרה קודם לכן חצי קומה בקומה ה-31 ולאחר העזיבה של IDB שכרה את כל הקומה ה-44. המהלך הוביל להכפלת שטח המשרדים של החברה אשר מתכוונת לגייס עובדים כבר בזמן הקרוב. בסך הכל שוכרת החברה מעזריאלי כ-1,500 מ"ר בעסקה שמוערכת בכ-15 מיליון שקל ל-5 שנים כולל שיפוץ משמעותי של הקומה.

 

בעסקה אחרת של עזריאלי בחולון שכרה חברת השוקולדים פררו רושה כ-750 מ"ר בתמורה לדמי שכירות של כ-80 שקל למ"ר. פררו רושה שכרו קודם לכן כ-250 מ"ר בפארק העסקים של עזריאלי בחולון ושוכרים כעת כ-1,000 מ"ר.

x