$
חדשות נדל"ן

פרויקט פינוי בינוי שני לפפושדו: יקים 474 דירות סמוך לפארק דרום בתל-אביב

130 דירות ברחוב הבושם ייהרסו, ובמקומן יוקמו 474 דירות בשלושה מגדלים של עד 25 קומות. בעקבות התנגדות עיריית תל אביב שהתקבלה - 20% מהדירות יהיו קטנות

שלומית צור 18:0830.07.20

הוועדה המחוזית לתכנון בנייה תל אביב בראשות דניאלה פוסק החליטה לאשר תוכנית פינוי בינוי ברחוב הבושם בתל אביב, סמוך לפארק דרום. התוכנית, שיזמה חברת ים סוף שבשליטת איש העסקים אלי פפושדו בשיתוף חברת אורבן גרופ התחדשות עירונית שבבעלות שרון ששון חלה על שטח בן 14 דונם בצומת הרחובות בירנית-הבושם בדרום מזרח העיר.  

 

על פי התוכנית שאושרה, ייהרסו 130 דירות בבניינים ישנים שנבנו בשנות ה-60, ובמקומן יוקמו 474 דירות חדשות בשלושה מגדלים בני 17-25 קומות ובבנייה מרקמית. מדובר במקדם כלכלי של 3.6 דירות חדשות במקום כל דירה ישנה. על אף שתוכנית המתאר העירונית קובעת תקרת גובה של 15 קומות לאזור, בוועדה המחוזית ציינו כי המטרה לחזק את האזור מצדיקה פריצה של תוכנית המתאר העירונית. "השילוב בין בנייה מרקמית לבניית מגדלים מייצר בינוי הטרוגני ויאפשר מגוון רחב של יחידות דיור בעלות אופי שונה", ציינו בוועדה המחוזית.  
הדמיית התוכנית במתחם לבנה בתל אביב הדמיית התוכנית במתחם לבנה בתל אביב הדמיה: : אורי בלומנטל אדריכלים ומילוסלבסקי אדריכלים

 

הבניינים שיוקמו לאורך רחוב הבושם יכללו גם שטחי מסחר, ובחלק מהבניינים אף יוקצו שטחים למבני ציבור שיירשמו על שם עיריית תל אביב. התוכנית קובעת תקן של חנייה אחת לכל דירה, ובדרך בר-לב הסמוכה לתוכנית, עתיד לעבור נת"צ במסגרת פרויקט "מהיר לעיר". בסמוך לפרויקט ממוקם פארק דרום, המהווה ריאה ירוקה משמעותית.

 

לתוכנית שערכו אורי בלומנטל אדריכלים ומילוסלבסקי אדריכלים, הוגשו מספר התנגדויות, בעיקר על ידי שכנים שהתנגדו לבנייה המתוכננת, ואלה נדחו ברובן. התנגדות שהגיש מהנדס עיריית תל אביב אודי כרמלי שדרש כי 20% מהדירות בתוכנית יהיו קטנות - התקבלה ונקבע כי 20% מהדירות יהיו בשטח עיקרי של 63 מ"ר. הפרויקט מנוהל על ידי חברת וקסמן גוברין גבע.

 

מחברת ים סוף נמסר כי 90% מהדיירים בפרויקט חתמו על הסכמה לביצועו. בין היתר, הושגה הסכמה ביחס ל-20 דירות שבבעלות חלמיש ולמספר דירות שבבעלות חברת עמידר - במקום דירות אלה יימסרו דירות חדשות במסגרת הפרויקט.

 

מדובר בפרויקט פינוי-בינוי שני לחברת ים סוף, שמצויה כעת בעיצומו של מימוש פרויקט ברחוב המתמיד ברמת גן הכולל בנייה של 285 דירות חדשות במקום 89 ישנות.

 

x