$
חדשות נדל"ן

פרשקובסקי זכתה במכרז הראשון לדיור להשכרה בעיר לוד

הפרויקט יצא אל הדרך למרות הצהרותיו של ראש העיר לוד כי יפסיק את הבנייה במסגרת הסכמי הגג; הפרויקט ממוקם על קרקעות מושב בן שמן כחלק משכונה הכוללת כ- 4,000 יח"ד, והוא יכלול 352 יח"ד מהן 286 דירות להשכרה ארוכת טווח

דותן לוי 12:1215.06.20

החברה הממשלתית דירה להשכיר ורשות מקרקעי ישראל, הודיעו הבוקר כי חברת פרשקובסקי היא הזוכה במכרז להקמת פרויקט לשכירות ארוכת טווח כחלק מהסכם הגג, בשכונת חדשה בעיר לוד שתקום על קרקעות מושב בן שמן. המתחם יכלול 352 יח"ד מהן 286 דירות להשכרה ארוכת טווח.

 

הפרויקט בבן שמן הוא הפרויקט השני של חברת פרשקובסקי במסגרת מכרזי דירה להשכיר והוא מצטרף לפרויקט בהיקף של 320 יח"ד שנבנה בימים אלה במערב רמלה. הפרויקט ממוקם בשכונה החדשה נופי בן שמן שתוכננה על ידי דירה להשכיר בשיתוף פעולה עם העיר לוד ומשורד השיכון. ראש העיר לוד הסכים לפרויקט למרות שהצהיר לאחרונה כי יפסיק את הבנייה בעיר במסגרת הסכמי הגג בשל חילוקי דעות עם משרד השיכון.

 

 

 

הפרויקט ייבנה בשני בניינים בני 8 קומות שיבנו לצד שני בניינים נוספים בני 20 ו- 27 קומות, 286 יחידות דיור תיועדנה להשכרה ארוכת טווח במודל דירה להשכיר- השכרה ארוכת טווח למשך 15 שנים, כאשר 50% מיחידות הדיור תושכרנה בשכר דירה מופחת והיתר בשכר דירה קבוע ומפוקח. ו- 66 יחידות דיור יוצעו למכירה מידיית בשוק חופשי, עם השלמת בנייתן. בקומת הקרקע של הבניינים תיבנה חזית מסחרית בהיקף של כ- 2100 מ"ר.

 

פרויקט דירה להשכיר של פרשקובסקי ברמלה פרויקט דירה להשכיר של פרשקובסקי ברמלה צילום: TOTEM 3D Animation

 

השכונה שבה יהיה המתחם להשכרה תשתרע על שטח של כ-860 דונם, כוללת כ-4,000 יחידות דיור, וכן שטחי מסחר ותעסוקה, פארק ענק הכולל אגם על גדות נחל גזר ואמפיתאטרון בשטח של כ-180 דונם. השכונה החדשה תרושת בשבילי הליכה ושבילי אופניים ותוקם בה קריית חינוך גדולה הכוללת גני ילדים ובתי ספר שישרתו את תושבי האזור.

 

בהתאם לתנאי המכרז, חברת פרשקובסקי תחויב לתפעל ולתחזק את הפרויקט לתקופה של 15 שנים (תקופת השכירות הכוללת), באמצעות חברת ניהול ובהתאם למפרט תחזוקה שמוגדר על ידי דירה להשכיר. בדומה לפרויקטים נוספים של דירה להשכיר, ייהנו הדיירים בפרויקט מיציבות, וודאות לגבי תקופת השכירות הארוכה ודמי השכירות. כמו כן, מדובר בדירות מגורים בסטנדרט חדיש, מפרטי גמר ותחזוקה ברמה גבוהה ואיכות חיים לטווח ארוך.

 

שר הבינוי והשיכון ח”כ יעקב ליצמן אמר על הפרויקט, “הרחבת תחום הדיור להשכרה ארוכת טווח ומתן יכולה להוות כפתרון דיור משמעותי, בפרט בעת הזאת, והדבר נבחן לעומק בימים אלה”. מנכ"ל דירה להשכיר, יאיר טל : "מודל השכירות ארוכת הטווח של דירה להשכיר מספק ודאות, יציבות וחווית מגורים איכותית – ללא צורך בבעלות ותוך אפשרות ליהנות מגמישות מלאה שמאפשר מודל מגורים זה, בפרט כיום באי הוודאות הקיימת עקב המשבר במשק והקשיים שחווים רבים בכל הקשור למשכנתאות שנלקחו על ידם לאור אי היציבות בשוק העבודה".ראש עיריית לוד, עו״ד יאיר רביבו: ״ הפרויקט מהווה מהלך נוסף במסגרת הפיכתה של העיר לוד למרכז המגורים, התעסוקה והתחבורה המוביל בישראל״. מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון : "רשות מקרקעי ישראל גאה ושמחה על הצלחתו של המכרז בלוד אשר יאפשר הקמתם של 352 יחידות דיור ויפתח את האיזור. מכרזי דירה להשכיר מצטרפים לשיווקי דיור מחיר למשתכן ולערוצי השיווק הנוספים שנועדו יחדיו לספק את צרכי הדיור של אזרחי ישראל".

x