$
חדשות נדל"ן

בשל החוב לאח שלו: מירילשוילי מוכר נכס במגדל האופרה

גבריאל מירילשוילי מוכר את הדירה מול הים בתל אביב ב־5.5 מיליון שקל כדי לכסות חלק מהחוב לאחיו מיכאל, שנאמד ב־93 מיליון שקל

דותן לוי 08:2821.05.20

דירת גבריאל מירילשוילי במגדל האופרה בתל אביב תימכר בימים הקרובים, כדי לכסות חלק מהחוב שלו לאחיו מיכאל, הנאמד ב־93 מיליון שקל. ב־14 במאי הוגשה בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב לאשר את מכירת הדירה תמורת 5.5 מיליון שקל.

 

 

 

בבקשה, שהוגשה על ידי עו"ד נדב לב, המשמש כנאמן לנכסי גבריאל מירילשוילי, נכתב כי לאחר התמחרות התקבל מחיר הגבוה ב־4% מזה שנקבע בהערכה השמאית למימוש מהיר של הנכס בערכים של טרום הקורונה. עם זאת, המחיר נמוך ממחיר השוק (מכירה מרצון) טרום תקופת הקורונה, שהוערך על ידי השמאי ב־6.7 מיליון שקל.

גבריאל מירילשוילי. מתגורר בדירה אחרת במגדל האופרה גבריאל מירילשוילי. מתגורר בדירה אחרת במגדל האופרה צילום: נמרוד גליקמן, גלעד קוולרציק

 

מגדל האופרה, בטיילת תל אביב, משלב מגורים, מסחר ומלון ומתנשא לגובה של 23 קומות. הדירה שנמכרת כעת ממוקמת בקומה החמישית, היא בת 3 חדרים בשטח של 115 מ"ר עם מרפסת בשטח של 23 מ"ר וחניה צמודה.

 

האחים גבריאל ומיכאל מירלשוילי, אוליגרכים ממוצא גיאורגי, הם דמויות ידועות בקהילת יוצאי מדינות ברית המועצות לשעבר. גבריאל, הצעיר מהשניים, עוסק בתחום הנדל"ן ובמיזמי אינטרנט בנושא חינוך ונחשב לאח הפחות מוכר במשפחה, בהשוואה לאחיו מיכאל ולבנו יצחק מירילשוילי. מיכאל ובנו פועלים בתחומי הנדל"ן, היהלומים, ההייטק, התקשורת, האנרגיה והקמעונאות, והונו של מיכאל הוערך בשנת 2015 ב־950 מיליון דולר. רוב עסקי המשפחה הם פרטיים ואחת האחזקות המוכרות ביותר הינה של הבן יצחק בערוץ 20. יצחק הוא גם בעל השליטה בחברת רוטשטיין נדל"ן. האב ובנו נחשבים לתורמים גדולים לחב"ד ומקורבים לשר אריה דרעי, לזאב אלקין, לאביגדור ליברמן וליולי אדלשטיין.

 

במאי 2018 נחקרו מיכאל ובנו בפרשת שר הפנים ויו״ר ש״ס אריה דרעי. דרעי נחשד בעבירות כלכליות בכספי תרומות שהועברו לעמותות שקשורות לאשתו.

 

הסכסוך בין האחים פרץ על רקע מכירת חברת ההימורים האינטרנטית מקסבט. האחים פנו לבוררות במוסד רבני, שהסתיימה ב־2013 בניצחון של מיכאל ובקביעה שחובו של גבריאל למיכאל עומד על 18.5 מיליון דולר. גבריאל אל בית המשפט בבקשה לבטל את פסק הבוררות, בטענה שמיכאל שיחד את הבוררים על ידי תרומות לעמותות שונות. בית המשפט דחה את בקשתו. מלבד החוב למיכאל, לגבריאל חובות נוספים שהגבוה בהם הוא לרשות המסים, כ־21 מיליון שקל, והיקף חובותיו עומד על כ־114 מיליון שקל.

 

במסגרת ההליך נכתב כי גבריאל משתף פעולה רק באופן חלקי, ולכן נדרשו לאתר נכסים נוספים שלו. הדירה שנמכרה היא דירה שרכש להשקעה והוא עצמו מתגורר בדירה אחרת בבניין, המשתרעת על שטח של כ־200 מ"ר ורשומה על שם אשתו. במסגרת ההליכים המשפטיים נגדו נטען כי הוא עצמו טען כי "איבד את האימפריה שלו, אבל נשארו לו 'שאריות'". נכון להיום נעשים מאמצים לאיתור נכסים נוספים שככל הנראה נמצאים ברשותו, כגון מרכז מסחרי בסנט פטרבורג ברוסיה, וכן שלוש דירות בסנט פטרבורג.

x