$
חדשות נדל

שתי דירות בבעלות אמיר כבירי במגדלי תל אביב מוצעות למכירה בכינוס נכסים

שווי הדירות בקומה ה-31 של המגדל, מוערך ב-4.2-4.5 מיליון שקל. לטענת כבירי שמתנגד למכירה, יש בידיו את הסכום להחזר החוב לקרן קוגיטו שהגישה את בקשת כינוס הנכסים

שלומית צור 11:5610.03.20

שתי דירות בתל-אביב בבעלות אספן האמנות אמיר גרוס כבירי, לשעבר הבעלים של קבוצת הכדורגל הפועל תל אביב, מוצעות למכירה בהליך של כינוס נכסים. זאת בשל חוב של כבירי לקרן קוגיטו ממנה נטל מימון לטובת פרויקט להקמת אצטדיון לקבוצת הכדורגל.  

 

 

מדובר בשתי דירות מגורים ששטח כל אחת מהן 120 מ"ר בתוספת 12 מ"ר מרפסת שמש, הממוקמות בקומה ה-31 בפרויקט מגדלי תל אביב הממוקמים ברחוב תוצרת הארץ 9, בשכונת נחלת יצחק.  

מגדלי תל אביב מגדלי תל אביב צילום: עמית שעל

 

במגדל, שאוכלס ב-2014 ישנן 36 קומות ו-122 דירות, מעל מרכז מסחרי. הדירות מוצעות למכירה באמצעות כונס הנכסים עו"ד עופר שפירא, ועל פי גורמים בשוק הנדל"ן שווי כל דירת מגורים נע סביב 4.2-4.5 מיליון שקל.

 

בספטמבר 2018 מינה בית המשפט המחוזי בתל אביב את עו"ד עופר שפירא ככונס נכסים לנכסיו של כבירי, אותם שיעבד כבירי לטובת קרן קוגיטו - המעניקה מימון לעסקים וחברות, הלוואות לעסקים קטנים. בינואר 2019 הורתה השופטת איריס לושי עבודי על הרחבת צו הכינוס ועל מינויו של עו"ד שפירא גם על זכויות אמיר כבירי ואימו תמר כבירי, בדירות המשועבדות בתל אביב. בינואר 2020 אף הורה בית המשפט על מתן צו פינוי מיידי לדירות. 

 

אמיר כבירי אמיר כבירי צילום: ראובן שוורץ

 

קוגיטו הגישה המרצת פתיחה נגד כבירי, במסגרתה התבקש בית המשפט לאכוף את השעבודים שכבירי שיעבד לטובת קוגיטו ולמנות את עופר שפירא ככונס הנכסים.

 

כבירי היה בעת הגשת התביעה הבעלים של קבוצת הכדורגל הפועל תל אביב. כבירי ושותפו העסקי מני ויצמן יזמו וקידמו פרויקט להקמת אצטדיון לקבוצת הכדורגל של הפועל תל-אביב בבת-ים, ופנו לקוגיטו לצורך קבלת מימון לפרויקט. לצורך העמדת המימון חתמו על הסכם מימון במסגרתו העמיד כבירי כבטוחות את הנכסים המשועבדים. בהמשך, נכנסה הפועל תל אביב להליך חדלות פרעון, כבירי וויצמן לא עמדו בהחזרים בהתאם להסכם המימון שלטענת קוגיטו הופר, ועל כן הוגשה בקשת הכינוס.

 

עו"ד עדי בראונשטיין המייצג את כבירי מסר כי "אמיר השלים את מרבית החוב, למעט סך של 1.45 מיליון שקל, אשר קוגיטו התנגדה לקבל רק מטעמי נקמנות ובמטרה לבצע מכירה כפויה של הדירות. נמשיך להילחם על זכויותיו של אמיר בבית המשפט ולהערכתנו מכירת הדירות לא תתממש" .

x