$
חדשות נדל

רגע לפני הבחירות - נפתחה הגרלת מחיר למשתכן ל-851 דירות בחיפה ובצפון

ההגרלה מצומצמת ותסגר ב-12 למרץ. במטה הדיור קיוו להוציא הגרלה רחבה יותר הכוללת גם את 1,471 הדירות שנסגרו במכרזים בלוד ובאור יהודה עם הנחות מופרזות של כ-50%, אבל המדינה שביקשה לעדכן את המחיר – טרם עדכנה אותו

ענת דניאלי 09:3424.02.20

אתמול (א') נפתחה לרישום הגרלה נוספת של מחיר למשתכן הכוללת 851 יח"ד בחיפה נוף הגליל וחצור הגלילית. הרישום להגרלה ייסגר בתאריך ה-12 במרץ ותוצאות ההגרלה צפויות להימסר לזוכים במהלך אותו חודש. בהגרלה זו לראשונה - כל הסדרות יוגרלו ללא עדיפות פנימית ביניהן.

 

ההגרלה שנפתחה רגע לפני הבחירות היא מצומצמת וכוללת מעט מאוד דירות יחסית להגרלות שהתקיימו במהלך השנים בתוכנית. בחיפה יוגרלו 662 יח"ד בנוף הגליל (נצרת עילית לשעבר) 170 יח"ד ובחצור הגלילית 19 יח"ד.

 

 

 

במטה הדיור קיוו להוציא הגרלה רחבה יותר רגע לפני הבחירות שתכלול למעלה מ-2,000 יח"ד. אך טרם התקבלה החלטה לגבי 1471 יח"ד בלוד ובאור יהודה שהמכרזים שלהם נסגרו עם מחיר נמוך מדי למ"ר שמאפשר הנחה מופרזת של כ-50%. כתוצאה מכך, המדינה עצרה את שיווק הדירות הללו לזכאים ועל כן הדירות עוד לא מוגרלות לזכאי מחיר למשתכן.

 

שטח לבנייה (ארכיון) שטח לבנייה (ארכיון) צילום- דור מנואל

 

באתר רשות מקרקעי ישראל נכתב לעניין המכרזים שטרם יצאו בהגרלות, כי "המחיר למ"ר דירתי הוא מחיר הזכייה בלבד (של הקבלן, ע"ד). המחיר להגרלה לזכאים טרם נקבע".

 

 

ההגרלה שנפתחה כוללת יישובי עדיפות לאומית שיש רצון לעודד התיישבות בפריפריה מצד המדינה ועל כן ביישובים אלה ניתן מענק שמוכר כחלק מההון העצמי של הרוכשים. ביישובים חצור הגלילית ובנוף הגליל יינתן לזוכים מענק על סך 60 אלף שקל.

 

כמו כן, עד היום הוגרלו כ-76 אלף יח"ד במסגרת התכנית ב-86 ישובים מתוך 100 אלף יח"ד שכבר שווקו במכרזים לקבלנים. כאשר 51 אלף יח"ד בעלות היתר בנייה או החלטת ועדה (היתר בתנאים).

 

שרת הבינוי והשיכון ד"ר יפעת שאשא ביטון מסרה: " תוכנית מחיר למשתכן היא התוכנית הדיור הממשלתית המשמעותית והמעמיקה ביותר שנעשתה במדינת ישראל, ואנו רואים את התוצאות בשטח. מספר העסקות שהגיע לשיא, וההיענות המרשימה להגרלות מעידים על אמון ציבורי חסר תקדים בתוכנית. נמשיך לפעול ליצירת פתרונות דיור לזוגות צעירים ולמשפרי הדיור בישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x