$
חדשות נדל"ן

"יש להמשיך את תוכנית מחיר למשתכן בפריפריה בלבד"

חברת אמריקה ישראל זכתה במכרז של רמ"י להקמת פרויקט בן 242 דירות במסלול מחיר למשתכן בנוף הגליל. מדובר בפרויקט התשיעי של החברה, הטוענת לשולי רווח זהים לאלה שבפרויקטים רגילים

שלומית צור 11:3314.02.20

חברת אמריקה ישראל בבעלות פיני כהן ושמשון הראל מרחיבה את פעילותה בתחום המחיר למשתכן: החברה זכתה בשיתוף לברה בונה ריינה, במכרז של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) להקמת פרויקט בן 242 יחידות דיור בנוף הגליל (נצרת עילית לשעבר) .

 

מדובר בפרויקט במסלול מחיר למשתכן, שיוקם בשכונת הר יונה ד' בעיר, כאשר 170 מתוך הדירות ישווקו במסלול מחיר למשתכן ויתרת 72 הדירות יוצעו למכירה בשוק החופשי. את הפרויקט תבצע השותפה של אמריקה ישראל לזכייה, חברת בונה ריינה.

 

ברמ"י מסרו כי מחירי הדירות במכרז מבטאים הנחה שנעה בין 28%-30% ממחיר דירות דומות בשוק והם כוללים מענק של 60 אלף שקל לדירה. המחיר ההתחלתי לדירת 85 מ"ר ומרפסת יעמוד על 610 אלף שקל, והמחיר ההתחלתי לדירת 100 מ"ר יעמוד על 715 אלף שקל. מחיר דירת 120 מ"ר יחל מ-854 אלף שקל. הדירות כוללות מרפסת, מחסן וחניה.

 

מדובר בפרויקט התשיעי של החברה במסגרת תוכנית מחיר למשתכן. מאז התחילה התוכנית בשנת 2015 זכתה אמריקה ישראל במכרזים בהיקף כולל של 2,000 יחידות דיור, בערים עכו, חיפה, טירת הכרמל, יקנעם, יבנה, אבן יהודה, פרסיה ועתלית. חלק מהפרויקטים כבר אוכלסו, וחלקם מצויים בשלבי תכנון ובנייה שונים.

 

דרור תורן דרור תורן

 

"טוב תעשה הממשלה אם תמשיך את תוכנית מחיר למשתכן", אמר דרור תורן, מנכ"ל אמריקה ישראל, ל"כלכליסט". "עם זאת, אני לא רואה סיבה לסבסוד גבוה של דירות באזורי הביקוש במרכז הארץ, ולכן טוב היה לו הממשלה תחליט להגביל את התוכנית לאזורי הפריפריה בלבד".

 

תורן הוסיף כי "בשורת הרווח מדובר ברווחים הדומים לרווחים מפרויקטים של השוק החופשי, ועל כן החברה ממשיכה להגדיל את פעילותה במסגרת תוכנית מחיר למשתכן".

 

אמריקה ישראל הוקמה בשנת 1997 ומתמחה בענף המגורים בישראל. בין בעלי המניות של החברה נמנים חברת הביטוח מגדל, ובנק מרכנתיל דיסקונט.

 

 

 

x