$
חדשות נדל"ן

למכירה: קומת מגורים בווילה אמין ג'מאל בירושלים, יד שנייה משופט

יורשי שופט העליון בנימין הלוי מעמידים למכירה את הקומה במבנה הערבי ההיסטורי בשכונת טלביה בעיר. המחיר המבוקש: 30 מיליון שקל

נמרוד בוסו 08:1217.07.19

יורשי שופט העליון וחבר הכנסת בנימין הלוי (1910-1996) מעמידים למכירה קומת מגורים בווילה אמין ג'מאל, מבנה ערבי היסטורי בשכונת טלביה בירושלים, שבה התגורר הלוי רוב שנותיו. מדובר בקומת ביניים מתוך שלושה מפלסים, בשטח של 250 מ"ר, אליה מוליך גרם מדרגות מפואר. עוד מוצמדים לה מאות מ"ר נוספים של חצר. המחיר שמבקשת המשפחה עבור הנכס הייחודי – 30 מיליון שקל.

 

הווילה בשכונת טלביה. מבנה ערבי היסטורי הווילה בשכונת טלביה. מבנה ערבי היסטורי צילום: אלכס קולומויסקי

 

במהלך שנותיו של הלוי על כס השיפוט הוא שפט בכמה מהתיקים הידועים ביותר בתולדות המשפט הישראלי. בין היתר במשפט קסטנר, בו זיכה את מלכיאל גרינוולד ממרבית סעיפי האישום, וקבע כי "קסטנר מכר את נשמתו לשטן", התבטאות שעליה הביע חרטה מאוחר יותר. עוד שפט הלוי את מבצעי טבח כפר קאסם, שם טבע את ההגדרה לפקודה בלתי חוקית ככזו ש"דגל שחור מתנוסס מעליה".

 

עו״ד יניב לאור ממשרד עו"ד לאור גבאי, המייצג את המוכרים, מספר כי עד שנות ה־90 היתה הווילה רשומה על שם האפוטרופוס לנכסי נפקדים ובניהול עמידר, ולאחר מכן רכשו השופט ומשפחתו את קומת הביניים שנבנתה למגורי המשפחה, ורפאל בן דור רכש את הקומה התחתונה שיועדה במקור למגורי המשרתים. שטחה הבנוי של הווילה הוא 600 מ"ר, על מגרש בשטח של דונם.

 

עו"ד אריאל גבאי: "שכונת טלביה נותרה מעוז יוקרה בו פנינות נדל"ן ייחודיות החובות בתוכן השתלשלות ענפה של רישום ובעלות במקרקעין, אשר דורשת התמחות בעסקאות ענק".

 

עו"ד אריאל גבאי עו"ד אריאל גבאי צילום: יוני קלברמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x