$
חדשות נדל"ן

טירת הכרמל: קבלני מחיר למשתכן יחויבו להתקין מזגנים בדירות

ב־500 דירות הנבנות בשכונת החותרים יחויבו הקבלנים בהתקנת מזגנים זאת בשל נספח מיגון אקוסטי שחל על כלל הדירות אשר נבנו במרחק של עד 65 מטרים מכביש 4 הצמוד לשכונה

דותן לוי 08:1808.07.19

ב־500 דירות מחיר למשתכן הנבנות בשכונת החותרים בטירת כרמל יחויבו הקבלנים בהתקנת מזגנים, זאת אף שמפרט התוכנית המוזלת אינו מחייב זאת, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

הסיבה לכך היא נספח מיגון אקוסטי שחל על כלל הדירות אשר נבנו במרחק של עד 65 מטרים מכביש 4 הצמוד לשכונה. על פי הנספח, על כל הדירות הנבנות עד לטווח זה לבצע מיגון אקוסטי דירתי שיתבטא בהרכבת חלון ותריס אקוסטיים בשלוש החזיתות הפונות לכביש 4 (צפונית, דרומית ומערבית). לפי חוות הדעת המחייבת חלונות, אלה יהיו בעלי זכוכית "בידודית", ו"יובטח מיזוג אוויר בכל החדרים שבהם יתבצע טיפול אקוסטי דירתי". למרות הנספח ביקשו הקבלנים למסור את הדירות ללא המיזוג, בהתאם למפרט הסטנדרטי של מחיר למשתכן, שכאמור אינו מחייב התקנת מיזוג אוויר.

 

עו"ד ליאור לוי עו"ד ליאור לוי צילום: מסר אסטרטגיה תקשורתית

 

 

בעקבות פנייה של עו"ד ליאור לוי לוועדה המקומית של טירת כרמל, פנתה הוועדה אל המשרד להגנת הסביבה, אשר אחראי על דו"ח המיגון האקוסטי. תשובת המשרד לפנייתו של לוי היתה חד־משמעית - חלה חובה על התקנת מזגנים בהתאם למפרט. על פי הערכה, עלות ההתקנה יכולה להגיע לאלפי שקלים לדירה, ולכן על פי הערכות העלות הכוללת של קבלני מחיר למשתכן יכולה להגיע למיליוני שקלים. עו"ד לוי: "נושא המפרט האקוסטי כבר עלה בעבר, והקבלנים לא לקחו עליו אחריות. כעת הנושא הובהר על ידי הוועדה, שחייבים להתקין מזגן כתנאי לטופס 4".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x