$
חדשות נדל

הוועדה המחוזית אישרה תוכנית פינוי-בינוי ל-1,100 יח"ד בגבעת אולגה

במסגרת התוכנית של חברת ענב בחדרה, יפונו 198 יח"ד וייבנו בניינים של 11-34 קומות; התוכנית תכלול גם כ-4,300 מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה

דותן לוי 11:0426.06.19

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה אישרה את תוכניתה של חברת ענב להתחדשות עירונית בגבעת אולגה, שכונה הממוקמת בחלקה המערבי של חדרה בסמוך לחוף הים. מדובר בפרויקט פינוי-בינוי הכולל בניית 1,100 יח"ד חדשות, 2,300 מ"ר שטחי מסחר, 2,000 מ"ר שטחי תעסוקה ו-44 אלף מ"ר שטחי ציבור.

 

על פי התוכנית, אשר תשתרע על פני קרקע בשטח של כ-115 דונם במרכז השכונה הוותיקה, ייבנו תחילה בניינים חדשים אליהם יעברו משפחות האמורות לפנות את דירותיהן הישנות; לאחר הפינוי יהרסו הדירות הישנות, ובמקומן ייבנו מבני ציבור פתוחים. סך הכל ייהרסו 198 יח"ד ישנות, וייבנו במקומן כ-1,100 יח"ד ב-12 בניינים בגבהים משתנים, מ-11 עד 34 קומות.

 

הדמיית הפרויקט בגבעת אולגה הדמיית הפרויקט בגבעת אולגה הדמיה: עיריית חדרה

 

בהחלטת הוועדה נכתב כי "הוועדה סבורה שמדובר בתוכנית בעלת חשיבות ותרומה לעיר ותושביה, ולפיכך יש חשיבות תכנונית וציבורית לאשרה. הוועדה קיימה דיון מעמיק בהתנגדויות ושקלה את האיזון בין הרצון לקדם התחדשות עירונית תוך שיפור וחיזוק המרחב הציבורי לטובת דיירי המתחם והשכונה כולה, לבין הרצון לשמור על המאפיינים האורבניים ולצמצם פגיעה בסביבה האורבנית הקיימת".

 

במקביל אושר פרויקט נוסף של החברה, לפינוי-בינוי ברחוב התאנה בקריית אונו. הוועדה המחוזית תל אביב אישרה את תוכנית הפינוי-בינוי ודחתה את ההתנגדויות לפרויקט. על פי התוכנית המאושרת, 78 משפחות מרחוב התאנה בקריית אונו יפונו משלושה בנייני רכבת ישנים שנבנו לפני כ-60 שנה, לטובת בניינים חדשים. במסגרת התוכנית, המתפרסת על פני כ-15 דונם, ייבנו במקום המבנים הישנים 234 יח"ד חדשות ב-4 בניינים של 17 קומות, כמו גם 5 קומות מרתף הכוללות 410 חניות לדיירים וחניות ציבוריות.

 

פרויקט התאנה ממוקם מצפון ומדרום לרחוב התאנה, ובין הרחובות לוי אשכול ממזרח ורחוב הדר ממערב. מדובר במתחם במרכז העיר, דרומית לקניון. בנוסף, התוכנית מציעה מגרשים למבני ציבור, שלושה מגרשי שצ"פ גדולים ובניית כיכר עירונית גדולה במרכז הפרויקט. על פי התוכנית, שטח ממוצע לדירה בפרויקט יעמוד על 107 מ"ר, כאשר 20% מהדירות בפרויקט יהיו דירות קטנות בשטח של 62 מ"ר. בוועדה המחוזית כתבו באישור התוכנית כי "לאחר ששמעה את המתנגדים, את עמדת היזם והוועדה המקומית, סבורה הוועדה כי מדובר בתוכנית טובה התורמת להתחדשות העירונית של המרחב בהתאם למדיניות העירונית".

 

אפי כץ, מנכ"ל ענב, אמר על הפרויקט בגבעת אולגה כי "אנו מקדמים את הפרויקט מזה 10 שנים. אני מעריך כי נצא לביצוע להקמת השכונה החדשה כבר במהלך השנה הקרובה". על פרויקט התאנה אמר כץ כי "פרויקט הפינוי-בינוי בתאנה הוא אחד משלושה פרויקטים שאנו מקדמים בקריית אונו. במהלך העבודה הצגנו מספר חלופות, ואנו שמחים שהגענו לתוצאה הרצויה על כלל הצדדים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x