$
חדשות נדל

אושרה התוכנית היזמית הראשונה לפינוי־בינוי בלוד

במסגרת התוכנית בשדרות הציונות בעיר ייהרסו 124 דירות ו־742 ייבנו במקומן בשישה מבנים בני 23-30 קומות; את התוכנית יזמה חברת פיוצ'ר סנצ'ורי יזמות והשקעות

דותן לוי 08:0024.06.19
הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז מרכז אישרה למתן תוקף, לאחר שמיעת ההתנגדויות, את התוכנית היזמית הראשונה לפינוי־בינוי בלוד. במסגרת התוכנית, בשדרות הציונות, יפונו שבעה מבני מגורים ישנים בני 124 דירות, וייבנו שישה מבנים בני 30-23 קומות כל אחד, עם 742 יחידות דיור. שלושה מהבניינים ייבנו בעירוב שימושים, ויוקמו מעל קומות מסחר ותעסוקה, ושלושה נוספים יכללו שטחי ציבור בקומות הקרקע. בנוסף לכך התוכנית כוללת פיתוח של פארק רובעי בשטח של 14 דונם, משדרות הציונות עד צומת גינתון אל כביש 40.

 

 

 

במסגרת התוכנית הכביש בשדרות הציונות יורחב כדי לאפשר תנועה רבה יותר של כלי רכב, אשר צפויה לגדול עם הגידול באוכלוסיית האזור, ולאפשר גישה נוחה אל המתחם וממנו דרך חיבור חדש אל רחוב גרינבאום.  

הדמיית הפרויקט. הכביש בשדרות הציונות יורחב הדמיית הפרויקט. הכביש בשדרות הציונות יורחב איור: כנען שנהב אדריכלים

 

 

את התוכנית יזמה חברת פיוצ'ר סנצ'ורי יזמות והשקעות של עו"ד שי צוקרמן וליאור אברהם חכם, והיא מתוכננת על ידי משרד כנען שנהב אדריכלים בשיתוף עיריית לוד והחברה כלכלית לוד.

 

אדריכל התוכנית גיל שנהב: "תוכנית הציונות בלוד היא תוכנית פינוי־בינוי ראשונה שמקבלת תוקף בלוד. היא תעניק לשכונה ולתושביה התחדשות ושיפור באיכות החיים, תשדרג משמעותית את המראה החיצוני של השכונה ותעניק לתושביה הוותיקים חוסן כלכלי ותחושת גאווה ותקווה. הפרויקט מתוכנן בעירוב שימושים של מגורים, מסחר, שטחי ציבור ושטחים ירוקים ויעניק לשכונה אופי חדש ומודרני, יעורר את חיי הרחוב בזכות תנועה של אנשים, ויכניס לה חיות ורעננות חדשה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x