$
חדשות נדל"ן

בשל הזמן שחלף: תוכנית פי גלילות חוזרת לתכנון

לאחר ששמעה את ההתנגדויות, הוועדה המחוזית בת"א החליטה כי בגלל הזמן הרב שחלף משלב תחילת קידום התוכנית יש לתכנן אותה שוב ולהכין חלופה שתתאים להנחיות שהתקבלו במשך הזמן הרב שחלף מאז הוגשה

דותן לוי 18:4423.05.19

כשהיא בשלב סופי ולאחר שמיעת ההתנגדויות, החליטה הוועדה המחוזית בת"א להחזיר את תוכנית פי גלילות לשולחן התכנון על מנת לייצר לה חלופה אשר תתאים למדיניות התכנון במחוז אשר השתנתה במשך הזמן שחלף מאז הופקדה לפני כ-3 שנים.

 

 

 

תוכנית פי גלילות משתרעת על שטח של 1,870 דונם בין נציבי איילון ממזרח, כביש 5 מצפון, דרך נמיר ממערב ושטח לפיתוח עתידי של העיר ת"א מדרום. התוכנית לקרקע כוללת מגורים, תעסוקה, מסחר, מבני ציבור, ושטחים ציבוריים פתוחים. כמו כן היא קובעת מרכז תחבורה ראשי. בחלק המגורים מתוכננים להיבנות 9,800 יח"ד, מתוכן 800 יח"ד לדיור מוגן. שטח המסחר משתרע על 700 אלף מ"ר ושטח למבני ציבור ישתרע על 455 אלף מ"ר. הבנייה תתנשא לגובה של עד 40 קומות.

 

פי גלילות פי גלילות

 

בנימוקיה כתבה הוועדה: "לאחר ששמעה את המתנגדים ואת תגובת הוועדה המקומית ומגישי התוכנית...הוועדה סבורה כי בשל הזמן הרב שחלף בקידום התוכנית ולאור השינויים המהותיים במדיניות התכנון במחוז...ניתן וראוי לשכלל ולעדכן את התוכנית".

 

בין השיקולים שציינה הוועדה כי היא מבקשת לראות בתוכנית המעודכנת נכללים: הפיתוח והיקף השטחים הציבוריים, תמהיל השימושים, שמירה על ערכי טבע וארכיאולוגיה, יצירת המשך כביש 5 כרחוב עירוני עם מסלול תחבורה ציבורית, ציר ירוק להולכי רגל ורוכבי אופניים, העתקת הבינוי מהחלק הדרום מזרחי אל החלק הצפוני של התוכנית.

 

לדברי השמאי אריה קמיל ממשרד 'קמיל טרשנסקי רפאל', "תכנית פי גלילות חוזרת שוב לשולחן הדיונים, בין השאר לטובת תכנון חלופה נוספת לאיחוד ולחלוקה בין בעלי הזכויות בקרקע. המשמעות היא כי ייתכן וייקבעו מתחמי איחוד וחלוקה שונים מאלה שהופקדו במקור, על-פי חלופה חדשה אשר תגובש בתוך 60 יום".

 

עוה"ד שמואל ואביעד שוב ממשרד שוב ושות' המייצגים בעלי קרקעות פרטיים רבים במתחם מציינים כי כעת יאלצו לעשות שינוי תכנוני בתוכנית. וכן במתחמי האיחוד וחלוקה. "אמנם הועדה המחוזית הקצתה חודשיים לתכנון מחדש , אבל יש לקחת בחשבון שלאחר מכן יהא צורך בשמיעת התנגדויות ככל ויהיו לשינויים, וכן התייחסות של הבעלים למתחמי האיחוד וחלוקה כך שהמועד למימוש התוכנית עוד יתעכב. בעלי הקרקעות הפרטיים במתחם היו בין המתנגדים לתוכנית שכן התוכנית פיצלה את הקרקע המיועדת למגורים לשלושה מתחמים שונים שפגעו ביכולתם לממש את הקרקע לצרכי מגורים, אנו מקווה שבמסגרת התכנון מחדש וקביעת מתחמי האיחוד וחלוקה יילקחו בחשבון את טענות המתנגדים ויאפשרו קיבוצם מציע לבעלי הקרקעות הפרטיים להתאגד ולהיערך מחדש לשינויים שיקבעו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x