$
חדשות נדל"ן

כמו פינוי בינוי: היתר בנייה לפרויקט תמ"א 38 בהרצליה

במסגרת הפרוייקט ייהרסו 64 דירות וייבנו 136 דירות בשמונה בניינים

בילי פרנקל 08:1806.05.19

פרויקט תמ"א 38/2 (מסלול הריסה ובנייה) רחב היקף ברחוב עזרא הסופר בהרצליה קיבל היתר בנייה לפני מספר ימים, והעבודות לבנייתו צפויות להתחיל בחודש יולי. במסגרת הפרויקט, של היזמית רינובו, צפויים להיהרס ארבעה בניינים בני ארבע קומות עם 64 דירות, ובמקומם ייבנו ארבעה בניינים בני שמונה קומות, עם 136 דירות. מבחינת היקפיו הגדול של הפרויקט הוא מזכיר פרויקט פינוי־בינוי. ברינובו מציינים כי כבר מכרו 15 דירות ראשונות בסכום כולל של כ־40 מיליון שקל. האכלוס צפוי בינואר 2022.

 

הדמיית הפרויקט. 3 שנים לאישור מסלול הריסה ובנייה הדמיית הפרויקט. 3 שנים לאישור מסלול הריסה ובנייה הדמיה: דרור רימוק אדריכלים

 

 

בעלי הדירות קיבלו כבר ב־2016 את אישור העירייה לביצוע פרויקט תמ"א 38 במסלול 1, של חיזוק ועיבוי הבניינים הקיימים. עם זאת, הם העדיפו לשנות את הפרויקט למסלול של הריסת המבנים הקיימים ובניית חדשים במקומם, אותו קידם היזם אל מול העירייה, אף שהדבר היה כרוך בהמתנה של שלוש שנים נוספות.

 

אליאב אסייג, מנכ"ל רינובו, ציין כי ברקע להחלטה זו עמד שינוי במדיניות העירייה, שהחלה לתעדף פרויקטים של הריסה ובנייה מחדש במסגרת הליכי תמ"א 38: "בהחלטה מושכלת, ובהתאם לשינוי המדיניות של עיריית הרצליה, החלטנו יחד עם הדיירים לחשב מסלול מחדש. היינו צריכים לחזור ולאשר את הפרויקט מהתחלה, כשהמשמעות היתה שהדיירים נאלצו להמתין עוד זמן מה. העירייה מאידך שיתפה פעולה באופן מלא, וכעת אנו יוצאים לדרך עם פרויקט טוב יותר עבור דיירי המתחם". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x