$
חדשות נדל

קבוצת לוינשטין תבצע פרויקט פינוי בינוי ראשון בתל מונד

במסגרת הפרויקט יוקמו 760 דירות חדשות במתחם וולפסון; מחיר דירה התחלתי יעמוד על 2.2 מיליון שקל

דותן לוי 13:5327.02.19

קבוצת לוינשטין נבחרה על ידי נציגי הדיירים במתחם בשכונת וולפסון בתל מונד לבצע פרויקט פינוי בינוי בשותפות עם קבוצת ורטיו השקעות. מדובר בפרויקט פינוי-בינוי ראשון בתל מונד במסגרתו צפויים להיהרס 13 בנייני רכבת ארוכים בני 3 קומות הכוללים 152 יחידות דיור ישנות ברחובות הדקל והאלה, ובמקומם יוקמו כ-24 בניינים חדשים הכוללים בסך הכל כ- 760 יחידות דיור חדשות. מדובר ביחס גבוה יחסית של 1:5 (5 דירות חדשות על כל דירה שתיהרס) שטח הפרויקט משתרע על כ-35 דונם כך שהצפיפות תעמוד על 21 יח"ד לדונם.

 

 

 

הפרויקט, אשר יתוכנן על ידי משרד האדריכלים אבנר ישר, יתבצע על פי תב"ע בסמכות ועדה מחוזית שמקודמת בימים אלו על ידי החברות היזמיות ונמצאת בשלבים מקדמיים.

 

המבנים הישנים בתל מונד המבנים הישנים בתל מונד צילום: ויו-פוינט

 

התמורה לבעלי הזכויות במתחם תהיה תוספת מטרים לכל דירה, מרפסת שמש, חניה תת קרקעית ומחסן. תהליך הבחירה של היזמים נעשה בדרך של מכרז שבו התמודדו גם חברות יזמיות נוספות, ועד כה חתמו מעל 80% מהדיירים על הסכמתם לביצוע הפרויקט על ידי לוינשטין וורטיו. את הדיירים מייצג משרד עוה"ד כבירי, נבו, קידר ושות'.

 

שכונת וולפסון ממוקמת בחלקה הצפוני של המועצה המקומית תל מונד. הבנייה במועצה המקומית מאופיינת בעיקר בבנייה צמודת קרקע וממוקמת מזרחית לכביש חיפה-תל אביב הישן (כביש 4), בין קדימה וצורן (בצפון), כפר הס (במזרח), חרות (בדרום) ואבן יהודה (במערב). על פי הערכות החברה מחירי הדירות במתחם יתחילו ב-2.2 מיליון שקל. לדברי אמיר לוטן מנהל מחלקת התחדשות עירונית בקבוצת משולם לוינשטין, "תל מונד היא אחד היישובים המבוקשים ביותר באזור השרון ולכן היא אידיאלית לביצוע פרויקט התחדשות עירונית. מלבד מספר שכונות ישנות בודדות, שבתהליכי התחדשות, עיקר הבנייה בעיר חדשה וצמודת קרקע. מספר התושבים המצומצם העומד על כ- 12 אלף בלבד ומאופיין מחתך סוציו אקונומי גבוה, בהתאם מחירי הדיור באזור עולים כל הזמן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x