$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

ישרוטל וליאורה עופר רוכשים קרקע בטיילת בת"א ב־250 מיליון שקל

הקרקע שמשתרעת על פני 2 דונם ברחוב הרברט סמואל, נקנתה לפני כ-8 שנים תמורת 114 מיליון שקל על ידי קבוצה שבה שותפים אלי להב ורן בלינקיס. היטל השבחה של 30‑50 מיליון שקל ישולם על ידי המוכרים. מזכר הבנות אמור להיחתם היום

גולן חזני 07:0129.01.19

עופר השקעות של ליאורה עופר ורשת המלונות ישרוטל שבשליטת משפחת לואיס רוכשות מגרש בשטח של שני דונם בטיילת בתל אביב תמורת 250 מיליון שקל - מהמחירים הגבוהים ששולמו אי פעם על קרקע בתל אביב.

 

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי המגרש ממוקם בדרום טיילת הרברט סמואל, מול הדולפינריום ובו זכויות בנייה ל־18 קומות - מלונאות ודירות נופש יוקרתיות.

 

מזכר ההבנות בעניין, בכפוף לבדיקות נאותות, אמור להיחתם היום בין הרוכשים לבין בעלי המגרש - שותפות של אנשי העסקים אלי להב, רן בלינקיס, עמוס וינברג ויעקב קוטלר. להב חתום על האקזיט של מחסני להב ויזם את הקמת גרנד קניון בבאר שבע, יחד עם קבוצת מליסרון של עופר. בלינקיס הוא אחר ממייסדי רשת pm־am. 

 

הקרקע ברחוב הרברט סמואל בת"א הקרקע ברחוב הרברט סמואל בת"א צילום: יריב כץ

 

עבור עופר זוהי עסקה ראשונה למעשה מאז שנפרדה מאחיה אייל עופר במסגרת חלוקת הרכוש ובהתאם להוראות חוק הריכוזיות. לא רחוק משם בנתה חברת עופר השקעות את מגדל היוקרה הרברט סמואל 10.

 

המגרש הועמד למכירה כבר לפני יותר משנה במחיר של 320 מיליון שקל. המוכרים נאלצו להתפשר על המחיר לאור הקיפאון במחיר נכסי היוקרה בתל אביב. זאת למרות ששווי הקרקע בקו החוף של תל אביב הוא הגבוה ביותר בישראל.

 

 

מימין: ליאורה עופר ואלי להב. עסקה ראשונה אחרי ההפרדה במשפחת עופר מימין: ליאורה עופר ואלי להב. עסקה ראשונה אחרי ההפרדה במשפחת עופר צילומים: עמית שעל, חיים הורנשטיין

 

הוא מהווה חלק ממתחם בן חמישה דונם שבו מחזיקה קבוצת הבעלים יחד עם עיריית תל אביב. על שלושה הדונם הנותרים ישנה תוכנית מאושרת לבניית מגדל בן 21 קומות, עם 139 חדרי מלון ב־12 הקומות הראשונות ו־28 דירות בתשע הקומות העליונות. במגרש מתוכננים להיבנות גם מוסדות ציבור.

 

השותפות רכשה את הקרקע מכונס נכסים במאי 2011 בתמורה ל־79 מיליון שקל, ובהמשך רכשה קרקע נוספת שגבלה בה, והשלימה מתחם שמשתרע על פני שני דונם בעלות של כ־114 מיליון שקל.

 

המוכרים ישלמו היטל השבחה של 30‑50 מיליון שקל. ללא תשלום ההיטל היו המוכרים מרוויחים תשואה של כ־100% בשמונה שנים.

 

עד לפני שנה מחלוקת עם שתי דיירות מוגנות על הפיצוי שיקבלו מנעה את מכירת המגרש. ככל הידוע, הדיירות קיבלו פיצוי תמורת הפינוי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x